Dbaj o oczy – i to do końca życia | Centrum lekarskie Alfa

Dbaj o oczy – i to do końca życia

Dbaj o oczy – i to do końca życia

Mówi się, że wzrok to najważniejszy zmysł. Dzięki niemu podziwiamy świat, który jest wokół nas. Możemy też zobaczyć różne wytwory swojej pracy. Gdy zaczynamy widzieć coraz gorzej, zaczynamy się czuć niepewnie. Zadbaj o swój wzrok i odwiedź naszą Poradnię Okulistyczną w Skoczowie.

Oczy zagrożone?

W dzisiejszych czasach nasze oczy nie mają łatwego zadania. Pracują bowiem w bardzo trudnych warunkach i to zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym. Coraz większa liczba osób pracuje bowiem przed komputerem. Do tego dochodzi często bardzo suche powietrze oraz sztuczne światło w pomieszczeniach, w których pracujemy. Co więcej, nasz wzrok nie ma wytchnienia także w czasie wolnym. Zazwyczaj spędzamy go surfując w Internecie, oglądając telewizję lub czytając (niekoniecznie przy odpowiednim świetle). Do wszystkich tych czynników zewnętrznych dodać należy także obciążenie genetyczne oraz osłabienie oczu związane z wiekiem.

Dbaj o wzrok…

Dlatego o wzrok nie tylko powinno się, ale wręcz należy zadbać. W jaki sposób to zrobić? Najlepiej wybrać się do okulisty na badania kontrolne, a jeśli już borykamy się z jakimiś dolegliwościami (np. nosimy okulary), odbywać takie wizyty regularnie, zgodnie z zaleceniami lekarza. W tym celu zapraszamy do naszego szpitala. Jest on zlokalizowany w Skoczowie. W gronie naszych Pacjentów są jednak osoby z różnych miejscowości takich, jak choćby Bielsko Biała, Cieszyn, Jastrzębie, Pszczyna, Rybnik, Tychy, Wisła, Żory oraz Żywiec. Wszystko dzięki temu, że w Centrum Lekarskim Alfa pracuje profesjonalny personel, który stale podnosi swoje kwalifikacje. Przychodnia ma do swojej dyspozycji także najnowocześniejszy sprzęt, pozwalający na przeprowadzenie kompleksowych badań okulistycznych.

Placówka szpitalna zlokalizowana jest w Skoczowie przy ulicy Gustawa Morcinka 16b . Okolica jest cicha i spokojna, a dodatkowo łatwo dojechać tu z Bielska Białej, Żywca, Wisły, Żor, Rybnika, Pszczyny, Jastrzębia, Cieszyna i innych okolicznych miast. W szpitalu tym można m.in. zoperować zaćmę.

Nie zapominaj o profilaktyce

O swój wzrok warto dbać jednak nie tylko przy okazji wizyt u okulisty. Jak to robić? Należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach: w miarę możliwości ograniczajmy nieprzyjazne czynniki środowiskowe oraz stosujmy ochronę przed nimi. Używajmy okularów ochronnych w czasie, gdy pływamy, czy jeździmy na nartach. Dbajmy także o odpowiednią wilgotność powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy. Spędzajmy też jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. A jeśli pracujemy przy komputerze, to bezwzględnie stosujmy się do zasad dotyczących odległości od monitora i odpowiedniego oświetlenia.

Zostaw dane, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe w celu ustalenia terminu wizyty.

Imię i Nazwisko

Email/Telefon