Jesteś zainteresowana botoksem? Sprawdź nasz cennik

Interesuje Cię botoks? Sprawdź nasz cennik

Interesuje Cię botoks? Sprawdź nasz cennik

Chcesz usunąć  zmarszczki na czole? A może masz pozbyć się kurzych łapek? W takim razie na pewno zainteresuje Cię botoks, który jest wykonywany na naszym oddziale medycyny estetycznej w Skoczowie. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, czemu botoks jest pogromcą zmarszczek.

Sprawdź nasz cennik

Botoks to pogromca zmarszczek

Botoks jest to toksyna botulinowa, która wytwarzana jest przez beztlenową bakterię jadu kiełbasianego. Powszechnie stosuje się ją w medycynie, aby leczyć: przykurcze mięśni, tików, zeza, kurczów powiek czy nadpotliwości. Jego kariera w medycynie estetycznej, jako pogromcy zmarszczek, zaczęła się dopiero w 80-tych latach XX wieku. W niekrótkim czasie botoks stał się najpopularniejszą metodą wygładzania zmarszczek mimicznych, takich jak: zmarszczki na czole, kurze łapki, czy tzw. zmarszczki palacza (te nad górną wargą). Samą toksynę wstrzykuje się w odpowiedni mięsień za pomocą cieniutkiej strzykawki, dzięki czemu zablokowane zostaje przesyłanie bodźców z zakończeń nerwowych do mięśni. W ten sposób stają się one rozluźnione, a skóra wygładzona, dzięki czemu zmarszczki zostają spłycone. Efekty botoksu nie trwają jednak wiecznie, jego działanie można zauważyć maksymalnie przez 9 miesięcy. Zabieg wykonuje się już u osób, które mają 25 lat. Zdarza się przecież tak, że zmarszczki mimiczne widać już u młodych osób. W tego typu przypadkach botoks wstrzykuje się profilaktycznie.

Czy zabieg botoksu można wielokrotnie powtarzać?

Tak, zabieg można powtarzać kilkukrotnie. Co więcej, każdy kolejny zabieg powoduje, że trwałość toksyny sukcesywnie wydłuża się. Jeśli po raz pierwszy stosujesz botoks, to wtedy działanie substancji utrzymuje się 3-4 miesiące, a po powtórnym zabiegu efekty możesz widzieć nawet do 7 miesięcy. Oczywiście, to, ile czasu będą widoczne rezultaty działania botoksu, zależy przede wszystkim od indywidualnych właściwości skóry.

Wykonaj botoks u wykwalifikowanych lekarzy. Sprawdź nasz cennik

Botoks nie jest niebezpieczny dla zdrowia, a skutki uboczne, w które wlicza się krótkotrwałe bóle głowy, rzadko pojawiają się. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że zabieg zostanie poprawnie wykonany i że będziesz pod profesjonalną opieką, wtedy koniecznie postaw naszych lekarzy. W tym celu sprawdź nasz cennik i zobacz, w jakiej atrakcyjnej cenie wykonamy Ci botoks.

Zostaw dane, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe w celu ustalenia terminu wizyty.

Imię i Nazwisko

Email/Telefon