Laserowe usuwanie żylaków kończyn dolnych | alfamedycyna.pl

Na czym polega laserowe usuwanie żylaków kończyn dolnych?

Na czym polega laserowe usuwanie żylaków kończyn dolnych?

laserowe usuwanie żylaków

Laserowe usuwanie żylaków kończyn dolnych to bardzo popularny zabieg. Dowiedz się, kiedy najlepiej go wykonać i na czym polega. Poznaj też sposoby na poprawienie ukrwienia nóg, a jeśli masz problemy z żylakami kończyn dolnych, to zapraszamy do odwiedzenia naszej Poradni Chorób Naczyń, która znajduje się w Skoczowie.

Co to są żylaki?

Żylaki kończyn dolnych to poskręcane i poszerzone odcinki żył widoczne przez skórę i wyczuwalne dotykowo. Wpływają na znaczne pogorszenie się komfortu życia. Nieleczone  prowadzą do powikłań w postaci obrzęków, zmian w budowie skóry i tkanki podskórnej. Mogą także powodować trudno gojące się owrzodzenia. Ich główną przyczyną jest nieprawidłowe krążenie krwi.   Żylaki pierwotne spowodowane są występowaniem mniejszej ilości tkanki sprężystej, przez co naczynia żylne są odporne na rozciąganie. Z czasem, na skutek niewydolności zastawek żylnych, krew zalega i cofa się, co powoduje jeszcze większą niewydolność żył i dalsze poszerzanie naczyń. Z kolei żylaki wtórne tworzą się na skutek zwiększonego przepływu krwi spowodowanego niedrożnością żył głębokich.

Laserowe usuwanie żylaków – kiedy się zgłosić?

Czasem konieczne jest laserowe usuwanie żylaków. To najnowsza i bardzo skuteczna metoda leczenia. Polega na zamknięciu światła głównej żyły kończyny dolnej za pomocą energii wydzielanej przez światłowód laserowy. Dzięki temu ściana naczynia kurczy się i włóknieje, a żyła zostaje trwale zamknięta. Wtedy inne naczynia układu krwionośnego przejmują jej funkcję, co znacznie poprawia krążenie krwi w organizmie. Zabieg przeprowadza się na sali operacyjnej. Trwa do 3 godzin. Po wszystkim pacjent może iść do domu. Nie musi spędzać nocy szpitalu. Zabieg przeprowadza się w sytuacji, kiedy żylaki są już w bardzo zaawansowanym stadium i nie pomagają inne metody leczenia, np. rajstopy uciskowe.

Zapobiegaj zamiast leczyć…

Zdecydowanie lepiej jest dbać o profilaktykę niż decydować się na laserowe usuwanie żylaków kończyn dolnych. Żylaki bardzo często spowodowane są zbyt długim przebywaniem w pozycji siedzącej lub stojącej. Problem często dotyka pracowników biurowych, którzy przez kilka godzin siedzą w jednym miejscu, a także osób, które muszą długo stać na nogach, np. fryzjerów. Żeby nie dopuścić do powstawania żylaków, zaleca się często ruszać nogami, by nie były tylko w jednym miejscu. Można raz na jakiś czas wykonywać ćwiczenia polegające na wspinaniu się na palcach, a następnie opadaniu na pięty. Taka gimnastyka powoduje, że krew z kończyn dolnych do serca przepływa znacznie szybciej. Nie zaleca się także noszenia obcisłych ubrań, skarpet z gumką, które utrudniają krążenie krwi. Do tego nie jest dobrze korzystać z gorących kąpieli. Należy też dbać o dietę, unikać soli, starać się utrzymać wagę w normie. Zbyt dużo kilogramów może powodować nadmierne obciążenie dla nóg.

Zostaw dane, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe w celu ustalenia terminu wizyty.

Imię i Nazwisko

Email/Telefon