Najczęstsze dolegliwości związane z narządem wzroku. | Centrum lekarskie Alfa

Najczęstsze dolegliwości związane z narządem wzroku.

Najczęstsze dolegliwości związane z narządem wzroku.

Pracujemy po osiem godzin dziennie przed monitorem w suchych, niewentylowanych pomieszczeniach, przez co nadwyrężamy nasz wzrok. Dopiero po pewnym czasie zaczynamy odczuwać dyskomfort i w kręgu naszych zainteresować znajduje się lekarz okulista. Od razu powinniśmy reagować na pogorszenie ostrości widzenia, pieczenie lub szczypanie, aby uniknąć najczęstszych dolegliwości związanych ze wzrokiem. Odwiedź naszą Poradnię Okulistyczną w Skoczowie i zadbaj o swój wzrok.

Uważaj na uciążliwe zapalenie spojówek

Dym, zanieczyszczenia, infekcje mogą stać się przyczyną nieprzyjemnej dolegliwości, którą jest zapalenie spojówek. Symptomy tej choroby to m.in.: pieczenie, łzawienie, pojawienie się ropy, sklejanie rzęs, opuchlizna. Konieczna jest wizyta w poradni okulistycznej, by nie doszło do powikłań i nieprzyjemnych konsekwencji. Dobry okulista powinien potwierdzić, że cierpimy na zapalenie spojówek i przepisać krople, dzięki którym nasze oko powróci do zdrowia. Środki zapobiegawcze, jakie można zastosować, aby nie dopuścić do tej dolegliwości, to np. stosowanie kosmetyków o delikatnym składzie, ograniczenie czasu spędzonego przez komputerem i telewizorem, profilaktyczne stosowanie nawilżających kropli do oczu.

Płacz dla zdrowia oka

Oko może być szczególnie narażone na działanie drobnoustrojów, jeśli skład łez jest nieprawidłowy lub wydzielanie łez jest zbyt małe. Okulistyka nazywa tą przypadłość zespołem suchego oka. Osoba, która na nią cierpi, jest wrażliwa na światło, występuje zaczerwienienie, zamglone widzenie, ból i uczucie piasku pod powieką. Walka z tą chorobą jest stosunkowo prosta: należy wyeliminować niekorzystne czynniki wpływające na niedobór łez, czyli suche powietrze, wielogodzinne wpatrywanie się w monitor, drobnoustroje oraz zastosować preparaty zawierające tzw. sztuczne łzy, które nawilżą rogówkę oraz spojówkę.

Problemy związane z ostrością

Coraz częściej widzimy osoby noszące okulary i w żaden sposób ich widok nas nie dziwi. Wady wzroku to choroby cywilizacyjne, które mogą powodować pewien dyskomfort. Dlatego poradnia okulistyczna powinna być naszym celem, kiedy zauważymy pogorszenie ostrości widzenia. Na śląsku, w miejscowości Bielsko-Biała znajduje się kilka takich gabinetów, w której zatrudnieni są specjaliści posiadający bogatą wiedzę na temat okulistyki. Należy mieć na uwadze, że źle dobrane okulary lub soczewki kontaktowe mogą przynieść więcej problemów niż korzyści. Dobry okulista może także zalecić nam zestaw ćwiczeń, dzięki któremu wzmocnimy mięśnie oka i zapobiegniemy postępowaniu wady wzroku.

Zostaw dane, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe w celu ustalenia terminu wizyty.

Imię i Nazwisko

Email/Telefon