Operacja zaćmy - gdzie najszybciej na NFZ? | Centrum Lekarskie Alfa

Operacja zaćmy – gdzie najszybciej na NFZ?

Operacja zaćmy – gdzie najszybciej na NFZ?

operacja zaćmy gdzie najszybciej na nfz

Operacja zaćmy nie jest trudna, ale żeby skorzystać z usługi w ramach NFZ trzeba czekać nawet 3 lata. Nieleczone schorzenie szybko się rozwija i może znacznie utrudniać życie. Są wprawdzie szpitale, gdzie na termin przyjęcia jest krótszy. Zobacz, jak przyspieszyć termin zabiegu. W tym celu zapraszamy na konsultacje do naszej Poradni Okulistycznej w Skoczowie.

Leczenie zaćmy NFZ – refundacja?

Coraz więcej osób leczy zaćmę za granicą. Pozwala na to tzw. dyrektywa transgraniczna, w ramach której można korzystać z opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej, a następnie uzyskać refundację z NFZ. W praktyce wygląda to w ten sposób, że za zabieg usunięcia zaćmy, np. w Czechach, trzeba zapłacić około 2, 5 tys. zł. Po operacji można jednak ubiegać się o zwrot większości kosztów leczenia. Na chwilę obecną NFZ zwraca około 2,1 tys. zł. Operacja zaćmy i refundacja z NFZ to sposób na to, by zabieg był przeprowadzony praktycznie „od ręki”. Na termin przyjęcia czeka się około 2 tygodni. Nic więc dziwnego, że jest to coraz popularniejsza usługa.

Operacja zaćmy: jak uzyskać refundację NFZ?

Operacja zaćmy w Czechach i refundacja NFZ to proces, który nie wymaga wielu formalności. Wystarczy umówić się na badania wstępne, które odbywają się w Polsce, m.in. w Centrum Medycznym Alfa w Skoczowie. Jeśli lekarz nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu, personel umówia termin wizyty w czeskiej klinice. Leczenie zaćmy trwa jeden dzień. Po wszystkim uzyskuje się dokumenty do refundacji NFZ. Na wypłatę środków czeka się około półtora miesiąca. Warto więc rozważyć taką możliwość.

Operacja zaćmy gdzie najszybciej na NFZ?

Jeśli mimo wszystko chcemy skorzystać z opieki medycznej w Polsce, warto sprawdzić, w jakim szpitalu są najkrótsze terminy. Zgodnie z prawem, jeśli czas przyjęcia jest zbyt odległy można sprawdzić, jak wygląda sytuacja w innych placówkach. Na oficjalnej stronie NFZ na bieżąco są publikowane informacje o średnim czasie oczekiwania na zabieg.

Zostaw dane, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe w celu ustalenia terminu wizyty.

Imię i Nazwisko

Email/Telefon