Problemy z układem krwionośnym | Centrum lekarskie Alfa

Problemy z układem krwionośnym

Problemy z układem krwionośnym

Zastanawiasz się, skąd się biorą choroby układu krwionośnego? A może chcesz wiedzieć, jak im przeciwdziałać? W takim razie przeczytaj ten artykuł i poznaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Dowiedz się też, czy powinieneś odwiedzić naszą Poradnię Chorób Naczyń w Bielsku-Białej. 

Co warto wiedzieć na temat układu krwionośnego?

Układ krwionośny człowieka to bardzo złożony i skomplikowany system, wielu współzależnych od siebie struktur. Są to nie tylko transportujące krew do serca żyły, ale również odprowadzające ją od niego tętnice, oraz naczynia włosowate odpowiadające za wymianę substancji pomiędzy krwią a tkankami. Od jego prawidłowego funkcjonowania każdego z tych elementów, zależy nie tylko zdrowie, ale przede wszystkim życie każdego z nas. Cały układ krwionośny odpowiedzialny jest, więc za rozprowadzanie tlenu i substancji odżywczych zawartych w naszej krwi, jak również z drugiej strony za usuwanie tych szkodliwych.

Jakie są przyczyny powstawania chorób?

Wszelkie choroby tego układu, które niestety pojawiają się coraz częściej u pacjentów w różnym wieku, mają szereg różnorodnych przyczyn. Nie bez znaczenia jest tutaj styl życia, jaki prowadzi teraz większość ludzi – niedostateczna ilość ruchu oraz niezdrowa dieta. Wszystko to może i z pewnością przyczynia do wszelakich patologii związanych z układem krwionośnym właśnie. Stają się one plagą w ostatnich czasach i utrudniają one życie wielu pacjentom jak również, niestety, zajmują czołowe miejsce wśród przyczyn zgonów w Polsce, jak również na świecie.

Jak zwalczać choroby układu krwionośnego?

Ryzyko wystąpienia chorób można minimalizować poprzez wyeliminowanie szkodliwych czynników, odpowiednio dobrane leki oraz zmianę stylu życia. Diagnozowaniem jak również leczeniem wszystkich dolegliwości i schorzeń związanych z układem krążenia zajmuje się chirurgia naczyniowa. Leki mogą skutecznie powstrzymać rozwój i ograniczyć nieprzyjemne skutki uboczne związane z niedrożnością żylną. Są jednak przypadki, kiedy niezbędna jest interwencja chirurga i operacyjne udrożnienie żył czy też tętnic. Operacje polegające na przywróceniu płynnego przepływu krwi poprzez usunięcie zrostów czy tętniaków są aktualnie coraz bardziej zaawansowane i można je przeprowadzać nawet w trudnych przypadkach. Nasza klinika jest ekspertem w dziedzinie chorób związanych z niedrożnością naczyń krwionośnych kończyn dolnych, czyli żylaków. Posiadamy wykwalifikowany personel jak również zaawansowany sprzęt medyczny. Na podstawie przeprowadzonych konsultacji – kwalifikujemy pacjentów do zabiegów operacyjnych.

Zostaw dane, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe w celu ustalenia terminu wizyty.

Imię i Nazwisko

Email/Telefon