Poporodowa plastyka krocza | alfamedycyna

Czym jest poporodowa plastyka krocza?

Poporodowa plastyka krocza jest to zabieg, na który najczęściej decydują się kobiety po urodzeniu dziecka. W trakcie porodu bardzo często dochodzi do rozległych obrażeń krocza, które nie regenerują się już po urodzeniu dziecka. Zdarzają się również sytuacje, w których proces gojenia się rany w kroczu jest nieprawidłowy z powodu infekcji, czy też indywidualnych tendencji pacjentki do tworzenia się bliznowca. Tego typu przypadki wiążą się z problemami w sferze intymnej i odczuwaniem bólu w trakcie współżycia, brakiem komfortu w trakcie uprawiania sportów lub nieestetycznym wyglądem okolic intymnych.

Na czym polega zabieg?

Poporodową plastykę krocza wykonuje się najczęściej w znieczuleniu krótkim dożylnym. Sam zabieg polega na wycięciu starej blizny i ponownym zaopatrzeniu tkanek krocza z odtworzeniem prawidłowych warunków anatomicznych. Do przeciwwskazań, które uniemożliwiają przeprowadzenie poporodowej plastyki krocza, wlicza się: ciążę, infekcje intymne, a także miesiączkę.

Kto wykonuje zabieg?

Dr n. med. Tomasz Rutkowski , spec. ginekologii i położnictwa , specjalista ginekologii estetycznej. W swojej pracy zajmuje się operacjami ginekologicznymi z wyróżnieniem ginekologii plastycznej i estetycznej. Od 2009 roku kieruje Oddziałem Ginekologii i Położnictwa Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Cennik usług medycznych:

Cennik
Usługa medycznaCena
poporodowa plastyka krocza 3 000 PLN

Dowiedz się więcej o plastyce krocza:

Zostaw dane, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe w celu ustalenia terminu wizyty.

Imię i Nazwisko

Telefon*

*Dane osobowe wykorzystujemy tylko w celu umówienia się na wizytę. Nie przekazujemy ich podmiotom postronnym.