Labioplastyka czyli plastyka warg sromowych| Alfamedycyna

Co to jest labioplastyka?

Labioplastyka jest to zabieg, który polega na zmianie kształtu warg sromowych większych lub mniejszych. Plastyka jest wskazana u kobiet, które mają niesymetryczne lub zdeformowane wargi sromowe. Tego typu defekty znacznie wpływają nie tylko na samopoczucie pacjentki, ale też mogą być przyczyną dolegliwości związanych z codziennym funkcjonowaniem czy aktywnością seksualną. Zbyt duże wargi sromowe mogą również utrudniać uprawianie niektórych sportów, takich jak jazda konna czy jazda na rowerze.

Jakie są przyczyny powstawania deformacji warg sromowych?

Jest kilka przyczyn powstawania deformacji warg sromowych. Wlicza się do nich: uwarunkowania genetyczne, uszkodzenia powstające na skutek porodów naturalnych, a także naturalny proces starzenia się okolic intymnych.

Jakie są metody leczenia?

Na obecną chwilę wyróżnia się 2 rodzaje zabiegów: labioplastykę warg sromowych mniejszych lub warg sromowych większych z powodu zaniku czyli atrofii. Plastyka warg sromowych mniejszych ma za zadanie znaczną redukcję lub zmianę kształtu fałd śluzówki otaczających wejście do pochwy. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Czas operacji to 20-45 minut. Z kolei labioplastyka warg sromowych większych polega na wypełnieniu warg tłuszczem pacjentki, który jest pobrany z okolicy pępkowej. Możliwe jest także wykorzystanie kwasu hialuronowego, jest on wstrzykiwany na zasadzie wypełniacza. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i trwa 15-20 minut.

Cennik usług medycznych:

Cennik
Usługa medycznaCena
Plastyka warg sromowych 3000 PLN
Powiększanie warg sromowych większych (1 ampułka kwasu hialuronowego) 2500 PLN

Zostaw dane, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe w celu ustalenia terminu wizyty.

Imię i Nazwisko

Telefon*

*Dane osobowe wykorzystujemy tylko w celu umówienia się na wizytę. Nie przekazujemy ich podmiotom postronnym.