Plastyka naprawcza pochwy i krocza | alfamedycyna

Plastyka naprawcza pochwy i krocza

Zabieg dedykowany dla kobiet, u których wystąpiły komplikacje podczas porodu naturalnego w postaci nacięcia lub rozerwania pochwy czy nadmiernego jej rozciągnięcia co skutkuje obniżeniem aktywności seksualnej oraz odczuwania satysfakcji podczas stosunku.

Wskazania do zabiegu

Plastykę naprawczą pochwy i krocza najczęściej wykonuje się u kobiet po urodzeniu dziecka, u których nastąpiło uszkodzenie zespołu mięśni, powięzi i wiązadeł odpowiedzialnych za prawidłową strukturę miejsc intymnych. Często na zabieg zgłaszają się kobiety na skutek nieprawidłowego gojenia się miejsc w zszyciu pochwy. Deformacje krocza mogą też pojawić się na skutek podnoszenia zbyt dużych ciężarów, zaparć, otyłości, przewlekłego kaszlu, a także menopauzy.

Na czym polega operacja?

Zabieg polega na odtworzeniu odpowiedniej struktury pochwy i krocza. Prace chirurgiczne najczęściej wykonuje się przy znieczuleniu ogólnym, choć drobne defekty można wyeliminować przy znieczuleniu miejscowym. Następnie stosuje się szwy rozpuszczane, które nie wymagają zdejmowania. Po kilku godzinach od zabiegu pacjentka może wrócić do domu.

Kto wykonuje zabieg?

Dr n. med. Tomasz Rutkowski , spec. ginekologii i położnictwa , specjalista ginekologii estetycznej. W swojej pracy zajmuje się operacjami ginekologicznymi z wyróżnieniem ginekologii plastycznej i estetycznej. Od 2009 roku kieruje Oddziałem Ginekologii i Położnictwa Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Cennik usług medycznych:

Cennik
Usługa medycznaCena
plastyka naprawcza pochwy i krocza 5 000 PLN

Dowiedz się więcej o plastyce pochwy:

Zostaw dane, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe w celu ustalenia terminu wizyty.

Imię i Nazwisko

Telefon*

*Dane osobowe wykorzystujemy tylko w celu umówienia się na wizytę. Nie przekazujemy ich podmiotom postronnym.