Oddział Okulistyki | Szpital Skoczów | AlfaMedycyna

Blepharoplastyka (korekcja powieki)

Chcesz poprawić jakość swojego życia? Jeśli tak, odwiedź oddział okulistyki w Skoczowie. Nasi lekarze dokładnie Cię przebadają i zaproponują leczenie. Nie zwlekaj, zgłoś się na wizytę.

U kogo wykonuje się zabieg?

Blepharoplastyka przeprowadzana jest u kobiet i mężczyzn, którzy przede wszystkim mają problemy z opadającą dolną i górną powieką. Ta przypadłość powoduje, że pacjent nie tylko traci swój młody wygląd przez nieestetycznie opuchnięte oczy, ale też narzeka na zmęczenie i bóle głowy. Kłopoty z opadniętą powieką lub nadmiarem tłuszczu, który się na niej zebrał, są również przyczynami ograniczenia się pola widzenia u chorego.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg korekcji powiek górnych i dolnych przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Sama plastyka powiek trwa 1-2 godziny, a czas zabiegu jest zależny od złożoności danego przypadku. Jeśli lekarz wykonuje korekcję powiek górnych, wtedy wykonuje nacięcie w miejscu naturalnych bruzd na powiekach. Z kolei w przypadku plastyki dolnych powiek cięcie jest wykonywane tuż pod rzęsami dolnymi. Nacięcia są wykonywane po to, by za ich pomocą odpreparować fragment skóry i usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej. Następnie są one precyzyjnie zaszywane przez chirurga cienkimi nićmi lub też rozpuszczalnymi szwami.

Nasi specjaliści:

dr n. med. Antonina Jurewicz-Bartczak
dr n. med. Łukasz Bednarski

 • specjaliści chorób oczu
 • Cennik usług medycznych:

  Cennik
  Usługa medycznaCena
  Operacja zaćmy z wszczepieniem standardowej sztucznej soczewki zwijalnej (w cenie wizyta kwalifikująca do zabiegu i wizyta kontrolna po) 2 600 PLN
  Dodatkowy koszt soczewki ponadstandardowej - +48 33 858 44 11 Zadzwoń aby sprawdzić cenę
  Plastyka powiek (1 powieka) 800 PLN
  Zabiegi na powiekach (kępki żółte, róg skórny, brodawczak, tłuszczak)800 PLN
  Usunięcie gradówki300 PLN
  Usunięcie skrzydlika800 PLN

  Zostaw dane, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe w celu ustalenia terminu wizyty.

  Imię i Nazwisko

  Telefon*

  *Dane osobowe wykorzystujemy tylko w celu umówienia się na wizytę. Nie przekazujemy ich podmiotom postronnym.