Oddział Okulistyki | Szpital Skoczów | AlfaMedycyna

Usunięcie zaćmy

Zaćma jest jedną z najpoważniejszych chorób oczu. Powoduje ona zmiany w postaci plamek lub zmętnienia w naturalnej soczewce oka. Nieleczona może być przyczyną ślepoty. Jeśli podejrzewasz, że chorujesz na kataraktę, to zgłoś się do nas. Przeprowadzimy wszelkie potrzebne badania, a w razie potrzeby wykonamy zabieg.

Jak przebiega operacja zaćmy?

Operacyjne leczenie zaćmy polega na usunięciu soczewki za pomocą ultradźwięków (tzw. fakoemulsyfikacja), a następnie wszczepieniu sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej zwijalnej. Zabieg wykonywany jest przy użyciu minimalnego ciecia o szerokości 1,5–3,0 mm, a dzięki znieczuleniu miejscowemu jest on bezbolesny dla chorego. Zaraz po zabiegu pacjent jest w pełni sprawny, a poprawa widzenia następuje w krótkim czasie po usunięciu zaćmy.

Jak długo trwa operacja?

Operacja usuwania zaćmy wchodzi w poczet zabiegów z zakresu chirurgii jednego dnia. Sam zabieg nie trwa długo, bo zaledwie około 20 minut. Przed przystąpieniem do operacji, niezbędna jest wcześniejsza konsultacja lekarska w postaci wizyty kwalifikującej. Z kolei rekonwalescencja trwa około 6 godzin.

Nasi specjaliści:

dr n. med. Antonina Jurewicz-Bartczak
dr n. med. Łukasz Bednarski

 • specjaliści chorób oczu
 • Cennik usług medycznych:

  Cennik
  Usługa medycznaCena
  Operacja zaćmy z wszczepieniem standardowej sztucznej soczewki zwijalnej (w cenie wizyta kwalifikująca do zabiegu i wizyta kontrolna po) 2 600 PLN
  Dodatkowy koszt soczewki ponadstandardowej - +48 33 858 44 11 Zadzwoń aby sprawdzić cenę

  Dowiedz się więcej:

  Zostaw dane, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe w celu ustalenia terminu wizyty.

  Imię i Nazwisko

  Telefon*

  *Dane osobowe wykorzystujemy tylko w celu umówienia się na wizytę. Nie przekazujemy ich podmiotom postronnym.