Oddział Okulistyki | Szpital Skoczów | AlfaMedycyna

Witrektomia

Witrektomia jest to zabieg, w trakcie którego usuwa się ciało szkliste z wnętrza gałki ocznej. Za pomocą tej operacji leczy się różnego typu choroby siatkówki oka i ciała szklistego. W wielu przypadkach jest to ostatnia szansa dla chorego, by odzyskać zdrowy wzrok. Skontaktuj się z nami i zapisz na zabieg.

U kogo przeprowadza się zabieg?

Witrektomia tylna i przednia wykonywana jest u pacjentów, którzy borykają się z różnego typami choroby siatkówki oka lub ciała szklistego. Zabieg ostatniej szansy przeprowadza się u osób z: retinopatią cukrzycową, urazami gałki ocznej, otworami w plamce lub powikłaniami po wcześniejszych operacjach okulistycznych. Poza tym do operacji kwalifikują się pacjenci z odwarstwieniem siatkówki lub zapaleniem wnętrza gałki ocznej.

Jak wygląda zabieg?

Witrektomię przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Sam zabieg polega na wprowadzeniu do oka narzędzi, za których pomocą rozcina się i usuwa ciało szkliste. Następnie, w zależności od schorzenia, chirurg przystępuje do naprawy oka np.: usuwa błonę nasiatkówkową lub naprawia otwory w plamce. Ostatnim krokiem, który też jest uzależniony od typu schorzenia, jest wypełnienie gałki ocznej jedną z trzech substancji: specjalnym płynem, gazem lub olejem silikonowym. W ten sposób chirurg wypełnia wolne miejsce po usunięciu ciała szklistego, a zarazem utrzymuje odpowiednie ciśnienie w oku.

Nasi specjaliści:

dr n. med. Antonina Jurewicz-Bartczak
dr n. med. Łukasz Bednarski

 • specjaliści chorób oczu
 • Cennik usług medycznych:

  Cennik
  Usługa medycznaCena
  Operacja zaćmy z wszczepieniem standardowej sztucznej soczewki zwijalnej (w cenie wizyta kwalifikująca do zabiegu i wizyta kontrolna po) 2 600 PLN
  Dodatkowy koszt soczewki ponadstandardowej - +48 33 858 44 11 Zadzwoń aby sprawdzić cenę
  Plastyka powiek (1 powieka) 800 PLN
  Zabiegi na powiekach (kępki żółte, róg skórny, brodawczak, tłuszczak)800 PLN
  Usunięcie gradówki300 PLN
  Usunięcie skrzydlika800 PLN

  Zostaw dane, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe w celu ustalenia terminu wizyty.

  Imię i Nazwisko

  Telefon*

  *Dane osobowe wykorzystujemy tylko w celu umówienia się na wizytę. Nie przekazujemy ich podmiotom postronnym.