Usunięcie zaćmy to tylko 20 minut | Zaćma Cieszyn | Bielsko | Alfa

Usuń zaćmę i ciesz się dobrym wzrokiem

Usuń zaćmę i ciesz się dobrym wzrokiem

usunięcie zaćmy to nie problem

Cierpisz na zaćmę? Przy dzisiejszym stanie medycyny usunięcie zaćmy to już nie problemem. Dolegliwości z nią związane, przede wszystkim bardzo słabe widzenie, można szybko i sprawnie usunąć. Wystarczy poddać się zabiegowi usunięcia zaćmy, który polega na wymianie soczewki. Zgłoś się do naszej Poradni Okulistycznej w Skoczowie i popraw swój komfort życia.

Zaćma operacja – zajmij się tym jak najszybciej

Szacuje się, że z powodu zaćmy cierpi ok. 800 tys. Polaków. W ponad 90% przypadków choroba ta pojawia się w związku z podeszłym wiekiem. Pierwsze problemy tej natury pojawiają się zazwyczaj po ukończeniu 50 roku życia. U części osób zaćma pojawia się również na skutek obciążeń genetycznych oraz jako powikłanie innych schorzeń. Objawia się tym, że dotknięty nią człowiek zaczyna widzieć coraz bardziej mętny obraz. I nie da się tego skorygować okularami. Ponadto chory widzi kolory, jako mniej wyraziste. Może także doświadczać podwójnego widzenia w jednym oku, a także źle widzieć w nocy. Wszystko przez zmętnienie soczewki oka. Niestety, zaćma jest chorobą postępującą i nieleczona prowadzi do zupełnej utraty wzroku.

Jak wygląda usunięcie zaćmy?

Ta choroba to nie wyrok! Operacja zaćmy jest powszechnie wykonywana. Tylko 20 min dzieli pacjenta z zaćmą, borykającego się z różnego rodzaju problemami związanymi ze słabym widzeniem, od znacznej poprawy jakości swojego życia. Dokładnie tyle trwa bowiem usunięcie zaćmy w naszej klinice. Co więcej, zabieg przeprowadzany jest przy użyciu znieczulenia miejscowego. Dzięki temu pacjent jest cały czas świadomy i może komunikować się z lekarzem. Cała operacja jest przy tym absolutnie bezbolesna. Co więcej, rekonwalescencja trwa tylko około dwie godziny. Jedyne ograniczenie polega na tym, że przez siedem dni po zabiegu zaleca się unikać wysiłku fizycznego.

Dobierz odpowiednie soczewki

Nasza klinika w Skoczowie przeprowadza operacje zaćmy zarówno przy użyciu standardowych, jak i ponadstandardowych soczewek. Te drugie charakteryzują się tym, że po ich wszczepieniu pacjent nie musi już nosić szkieł korekcyjnych. To dlatego z naszej opieki korzystają osoby z różnych okolicznych miast, nie tylko takich, jak Bielsko Biała i Cieszyn, ale również Gliwice, Katowice itd.

Zaćmą najlepiej jest zająć się w jak najwcześniejszym jej stadium. Dlatego osobom, którym dokuczają wymienione wyżej objawy, polecamy kontakt z naszą placówką. Jeden z naszych okulistów oceni stopień zaawansowania choroby oraz doradzi wybór soczewki . Posiadamy sprzęt diagnostyczny najwyższej klasy, dzięki któremu jesteśmy w stanie stwierdzić, czy i w jakim stadium znajduje się choroba.

Zostaw dane, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe w celu ustalenia terminu wizyty.

Imię i Nazwisko

Email/Telefon