Usuwanie żylaków nóg, leczenie hemoroidów | Alfamedycyna

Żylaki nóg i hemoroidy – wstydliwy i bolesny problem

Żylaki nóg i hemoroidy – wstydliwy i bolesny problem

Siedzący tryb życia, niedostateczna dbałość o nogi oraz obciążenie genetyczne to główne przyczyny żylaków. Szczególną ich odmianą są hemoroidy, czyli żylaki odbytu. Obie dolegliwości są bolesne, dokuczliwe i nieestetyczne. Na szczęście usuwanie żylaków kończyn dolnych i hemoroidów jest możliwe w naszej Poradni Chorób Naczyń w Bielsku-Białej. Dowiedz się więcej na ten temat.

Usuwanie żylaków nóg – to trzeba wiedzieć

Żylaki powstają z powodu niewydolności układu krążenia. Naczynia poszerzają się na skutek tego, że krew, która powinna przez nie tylko przepływać, zalega w nich. W związku z tym żyły zaczynają się nienaturalnie poszerzać i z zewnątrz wyglądają, jak „pajączki”. Jest to bardzo nieestetyczna dolegliwość. Co gorsza, niesie ona też za sobą dużo poważniejsze konsekwencje, m. in. ból i skurcz nóg. Jeśli usuwanie żylaków kończyn dolnych zostanie podjęte zbyt późno lub w ogóle na nogach może pojawić się owrzodzenie. Najbardziej niebezpieczne są jednak powikłania. W żyle może bowiem powstać zakrzep, który zahamuje obieg krwi przez to naczynie. W ciele może także dojść do krwotoku na skutek pęknięcia żylaka. Dlatego odpowiednie leczenie żylaków nóg jest tak istotne.

Hemoroidy to problem – jak sobie z nimi radzić?

Inną odmianą tego problemu są żylaki odbytu, czyli hemoroidy. W ich przypadku mechanizm powstawania dolegliwości jest dość podobny – krew nie do końca odpływa z tzw. guzków krwawniczych, które znajdują się w okolicach odbytu. Konsekwencją tego stanu rzeczy jest zapalenie tych guzków oraz tkanek odbytu. Skutkiem takiego stanu rzeczy jest dokuczliwy świąd oraz pieczenie w tych okolicach. Hemoroidy to problem . Dolegliwość bardzo utrudnia siadanie oraz codzienne funkcjonowanie. Niestety, często hemoroidy nie są leczone, ponieważ pacjenci wstydzą się tej dolegliwości – niepotrzebnie.
Przede wszystkim należy pamiętać, że leczenie hemoroidów oraz żylaków to zabiegi medyczne, a przeprowadzający je personel jest przyzwyczajony do pomagania osobom, które są dotknięte tego typu dolegliwościami. Pracownicy naszych placówek zdają sobie jednocześnie sprawę z tego, że Pacjenci zgłaszający się do nas z tego typu problemami, mogą się na początku czuć nieswojo. Dlatego odpowiednie podejście, kultura oraz dyskrecja są priorytetem w takich przypadkach. Dzięki temu zaufało nam już tak wiele osób. Nasi Pacjenci przyjeżdżają do nas nie tylko z okolicznych miast takich, jak Czechowice-Dziedzice, Wadowice, czy samo Bielsko, ale także z takich lokalizacji, jak Rybnik, Wodzisław Śląski, a nawet Katowice.

Jak wygląda leczenie?

Do zabiegów wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt, dlatego leczenie żylaków przebiega szybko i bezboleśnie. Sam zabieg trwa ok. 1-2 godzin. Po nim pacjent wraca do normalnego funkcjonowania, nie przejmując się dłużej żylakami. Bezproblemowy i bezbolesny jest też proces leczenia hemoroidów. Dlatego im wcześniej zajmiemy się tymi problemami, tym lepiej.

Zostaw dane, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe w celu ustalenia terminu wizyty.

Imię i Nazwisko

Email/Telefon