Lwie zmarszczki – w jaki sposób można je wyeliminować? | Alfamedycyna

Lwie zmarszczki – w jaki sposób można je wyeliminować?

Lwie zmarszczki – w jaki sposób można je wyeliminować?

Charakterystyczna bruzda, pojawiająca się w wyniku marszczenia czoła, jest problemem, który dotyczy wielu Polaków. Jeśli chcesz się pozbyć groźnie wyglądających bruzd, przez który Twoja twarz nabiera ponurego wyglądu, zapisz się na zabieg botoksu. Zadzwoń do nas, a my umówimy Cię na wizytę w naszym oddziale Medycyny Estetycznej w Skoczowie.

Czym są lwie zmarszczki i w jaki sposób one powstają?

Lwie zmarszczki jest to potoczne określenie na kilka równoległych pionowych bruzd, które powstają na gładziźnie czoła, między brwiami. Najczęściej tworzą się one w wyniku częstego marszczenia czoła, jednak w młodym wieku zazwyczaj ich nie widać, ponieważ czoło jest rozluźnione. Pojawiają się one wraz z biegiem czasu. Proces starzenia się skóry wpływa na jej wiotczenie, czego efektem są trwale zarysowane zmarszczki mimiczne. Z czasem bruzdy są coraz głębsze i widać je również w spoczynku, czyli w momencie, w którym mięsień marszczący brwi (corrugator supercilii) jest całkowicie rozluźniony. Konsekwencją pojawienia się lwich zmarszczek jest groźny, ponury wyraz twarzy, którego bez odpowiedniej opieki lekarskiej nie da się zlikwidować.

Botoks pomoże Ci wyeliminować lwie zmarszczki

Doskonałym sposobem, dzięki któremu możesz wyeliminować lwie zmarszczki, jest botoks. Działanie toksyny botulinowej jest skuteczne, ponieważ pomaga ona osłabić siłę skurczu mięśni, wygładzając przy tym problematyczną okolicę. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu za pomocą cienkiej igły toksyny. W ten sposób lekarz blokuje płytkę motoryczną za pomocą botuliny, dzięki czemu skóra na czole nie będzie naciągała się tak mocno. Tym samym botoks, który zostaje wstrzyknięty w mięsień mimiczny twarzy, blokuje wydzielanie się acetycholiny – neuroprzekaźników, które są odpowiedzialne za przekazywanie impulsów nerwowych do mięśni. W ten sposób tracą one zdolność kurczenia się, czego efektem jest relaksacja mięśnia oraz wygładzenie się zmarszczek. Zdarzają się przypadki, w których lwie zmarszczki nadal są widoczne. W takich sytuacjach lekarz wygładza bruzdę za pomocą kwasu hialuronowego.

Zostaw dane, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe w celu ustalenia terminu wizyty.

Imię i Nazwisko

Email/Telefon