Operacja zaćmy - czas oczekiwania | Bielsko Biała | Czeski Cieszyn | Alfa

Operacja zaćmy na NFZ – jaki czas oczekiwania?

Operacja zaćmy na NFZ – jaki czas oczekiwania?

operacja zaćmy gdzie najszybciej na nfz

Operacja zaćmy nie jest skomplikowanym zabiegiem, ale żeby skorzystać z usługi w ramach NFZ, zdarza się, że trzeba czekać nawet 3 lata. Nieleczone schorzenie szybko rozwija się i może znacznie utrudniać życie.

Jaki jest czas oczekiwania na operację zaćmy w ramach NFZ? Czy można ominąć kolejki lub przynajmniej skrócić termin na zabieg? Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, jak i czy można przyśpieszyć termin zabiegu w naszym Oddziale Okulistyki w Skoczowie.

 

Gdzie najszybciej operacja zaćmy na NFZ?

Jeśli chcemy skorzystać z opieki medycznej w Polsce, warto zorientować się, w jakim szpitalu są najkrótsze terminy. Zgodnie z prawem, jeśli czas przyjęcia jest zbyt odległy, można sprawdzić, jak wygląda sytuacja w innych placówkach. Na oficjalnej stronie NFZ na bieżąco są publikowane informacje o średnim czasie oczekiwania na zabieg.

Sprawdzając na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia, jak aktualnie wygląda operacja zaćmy NFZ czas oczekiwania, wielu pacjentów może być przerażonych datą zabiegu. Warto jednak zapisać się na zabieg, ponieważ niejednokrotnie zdarza się tak, że jego termin zostaje skrócony. Wynika to z bieżącej weryfikacji listy. W wielu przypadkach okazuje się, że część osób wypadło z kolejki z różnych powodów, np.: uznali, że usunięcie zaćmy nie jest im potrzebne, ponieważ choroba się nie rozwija, lub też wykonali zabieg prywatnie, albo za granicą.

Czas oczekiwania a pilne przypadki

Zaćma jest jedną z tych chorób, których rozwój zależy od indywidualnego przypadku. Dlatego też u niektórych osób będzie ona powoli się rozwijała, a inne osoby będą wymagały natychmiastowego przeprowadzenia operacji. W tej drugiej sytuacji pacjent, jeśli jest sklasyfikowany jako pilny przypadek, może domagać się krótszego terminu zabiegu. Podobnie jak chory, którego stan jest stabilny, może sprawdzić na oficjalnej stronie NFZ, ile wynosi operacja zaćmy czas oczekiwania. Wystarczy, że zaznaczy opcję przypadek pilny, a informator pokaże mu pierwszy wolny termin w jego województwie lub mieście.

Jakie soczewki wewnątrzgałkowe obejmuje zaćma refundacja NFZ?

Refundacja zaćmy z NFZ obejmuje jedynie standardowy rodzaj soczewek. Niestety, za ich pomocą nie można skorygować innych wad wzroku, takich jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy dalekowzroczność. Nie oznacza to jednak, że na naszym Oddziale Okulistyki w Skoczowie nie można wybrać soczewek ponadstandardowych. Jak najbardziej nasi pacjenci mogą zdecydować się na tę opcję, muszą się jednak liczyć z tym, że nie będzie to bezpłatny zabieg tak jak w przypadku operacja zaćmy refundacja NFZ.

 

Zostaw dane, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe w celu ustalenia terminu wizyty.

Imię i Nazwisko

Email/Telefon