Plastyka warg sromowych | Alfamedycyna

Plastyka warg sromowych

Plastyka warg sromowych

Co robić, gdy wargi sromowe są za duże lub asymetryczne i utrudniają uprawianie sportów lub uniemożliwiają współżycie? Jaki zabieg pozwala wyeliminować ten problem natury intymnej? Rozwiązaniem na te kłopoty jest labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych, którą można u nas wykonać na oddziale ginekologii estetycznej w Skoczowie. Przeczytaj ten artykuł i zobacz,  na czym polega zabieg.

Problemy natury intymnej, które utrudniają codzienne życie

Jeszcze do niedawna problemy natury intymnej były tematem tabu. Dopiero od jakiegoś czasu kobiety zaczęły coraz bardziej otwarcie opowiadać o swoich dolegliwościach, a także szukać pomocy u specjalistów. Sprawą, z którą boryka się wiele kobiet, są przerośnięte lub asymetryczne wargi sromowe. Jest to bardzo poważny problem, który uniemożliwia prowadzenie normalnego życia. Zbyt duże lub małe wargi sromowe są przyczyną dyskomfortu podczas uprawiania sportów, takich jak jazda na rowerze. Wiele pań odczuwa również ból podczas uprawiania seksu, dlatego też bardzo często odsuwają się one od swoich partnerów i unikają kontaktów seksualnych. Przerośnięcie lub zniekształcone wargi sromowe obniżają także samoocenę pań , przez co czują się one nieatrakcyjnie i popadają w kompleksy.

Plastyka warg sromowych – na czym polega zabieg?

W przypadku zdeformowanych lub przerośniętych warg sromowych jedyną skuteczną metodą leczenia jest labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych. Na czym polega zabieg? Zależy to przede wszystkim od rodzaju zabiegów. Wyróżniamy dwie operacje: labioplastykę warg sromowych mniejszych lub warg sromowych większych. W tym pierwszym wypadku chirurg redukuje lub zmienia kształt fałd śluzówki, które otaczają wejście do pochwy. Plastyka warg sromowych mniejszych jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, a czas jej trwania to 20-45 minut. Z kolei labioplastyka warg sromowych większych polega na wypełnieniu warg tłuszczem pacjentki, który jest pobrany z okolicy pępkowej. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie kwasu hialuronowego, który jest wtedy wstrzykiwany na zasadzie wypełniacza. Ten zabieg też jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i trwa 15-20 minut.

 

Zostaw dane, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe w celu ustalenia terminu wizyty.

Imię i Nazwisko

Email/Telefon