Poradnia chorób zakaźnych Bielsko Biała - diagnostyka i leczenie boreliozy

Poradnia Chorób Zakaźnych

Ukąsił Cię kleszcz? Cierpisz na zapalenie wątroby? Potrzebne będą Ci konsultacje lekarskie. Zgłoś się do nas. Dysponujemy nowoczesnymi pracowniami diagnostycznymi, a także doświadczonym personelem.

Zakres usług:

 • kompleksowa diagnostyka i leczenie Boreliozy w różnych stadiach,
 • leczenie powikłań Boreliozy - reumatologicznych, kardiologicznych oraz neuroboreliozy,
 • diagnostyka miąższowych chorób wątroby,
 • diagnostyka i leczenia wirusowego zapalania wątroby (WZW A, B, C, D, E).

  Nasi Specjaliści:

  Lek. med. Jan Juroszek

 • spec. chorób zakaźnych
 • spec. medycyny rodzinnej
 • Diagnostyka boreliozy oraz WZW

  Zapewniamy konsultacje specjalistyczne w zakresie diagnostyki boreliozy oraz Wirusowego Zapalenia Wątroby (WZW). Gwarantujemy dostęp do najnowszych metod leczenia oraz specjalistów z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Dzięki temu leczenie boreliozy i zapalenia typu WZW przebiega skutecznie i szybko.

  Cennik usług medycznych:

  Cennik
  Usługa medycznaCena
  porada lekarska150 PLN
  Poradnia Leczenia Boreliozy

  Poradnia Leczenia Boreliozy

  Przeznaczona jest dla pacjentów podejrzewających u siebie zakażenie Borrelią oraz ze diagnozowaną boreliozą w różnych jej stadiach. Szybka diagnoza i wdrożenie leczenia dają aż 90% szans na wyleczenie boreliozy. Pierwszymi sygnałami mogą być powiększający się rumień na skórze i dolegliwości jak przy grypie. Inne objawy np. nawracające lub przewlekłe zapalenia stawów, bóle stawów, mięśni, ścięgien, porażenia nerwów i niedowłady, mogą wystąpić po dłuższym czasie. Zaawansowane stadia choroby oraz związane z nimi powikłania wymagają pogłębionej diagnostyki i stałej opieki lekarskiej.
  Poradnia Leczenia Wirusowego Zapalenia Wątroby

  Poradnia Leczenia Wirusowego Zapalenia Wątroby

  Zapalenie wątroby (hepatitis) ma wiele przyczyn takich jak: leki, substancje chemiczne, alkohol, drobnoustroje - wirusy. wirusowe zapalenie wątroby wywołane jest przez wirusy hepatotropowe : WZW A, B, C, D, E ;wirusy cytomegalii (CMV, Epsteina-Barr (EBV) oraz herpes (HSV)

  Wizyta lekarska w zakresie diagnozy WZW obejmuje :
  1 anamnezę (wywiad z pacjentem),
  2 badanie fizykalne,
  3 oznaczenie markerów uszkodzenia wątroby
  4 wykonaniu testów serologicznych.

  Wirusy wywołujące WZW typu A i E przenoszą się głównie drogą pokarmową, wywołują lżejszy przebieg choroby, następstwa po przechorowaniu są typu czynnościowego.
  Wirusy typu B, C, D przenoszą się drogą krwionośną, a także drogą seksualną i drogą zakażenia wertykalnego, przebieg choroby jest zdecydowanie cięższy , obarczony większą śmiertelnością . Częste są powikłania w postaci przewlekłego zapalenia wątroby , marskości wątroby. Wirusy WZW B, C predysponują do większej zachorowalności na pierwotnego raka wątroby.
  We wszystkich typach WZW mogą występować zakażenia pełnoobjawowe, skąpoobjawowe jak i bezobjawowe. Uszkodzenie wątroby wyprzedzają często objawy rzekomogrypowe, osłabienie, utrata apetytu. . Do objawów przedmiotowych należy żółtaczka , wzrost enzymów wątrobowych.

  Wirusowe zapalenie wątroby typu B (WZW B) Objawy zakażenia występują u około połowy zakażonych pacjentów. Kilkanaście procent chorych rozwija przewlekłe następstwa zakażenia. Około 50 % pacjentów z przewlekłymi powikłaniami ma zwiększone ryzyko wystąpienia raka wątroby. W Polsce żyje około 300 000 nosicieli wirusa.

  Antygeny i przeciwciała świadczące o fazie choroby:
  HbsAg - wskaźnik zakażenia HBV,
  HBcAg - antygen rdzeniowy (coor)
  HBeAg - Jego obecność we krwi świadczy o zakaźności chorego. Występowanie natomiast HBeAg u ozdrowieńców po WZW B świadczy o przewlekaniu się procesu chorobowego.
  Anty- HBs - przeciwciała dla antygenu powierzchniowego HbsAg pojawiają się po zniknięciu HBsAg. Są to przeciwciała ochronne świadczące o odporności pojawiającej się po przechorowaniu WZW B lub szczepieniu przeciwko WZW B.
  Anty - HBc - przeciwciała dla HBcAg. W klasie IgM i IgG występują prawie równocześnie z HBsAg w ostrym okresie choroby, a w klasie IgG przez wiele lat po okresie ostrym.
  Anty - HBe - przeciwciała dla HBeAg. Pojawienie się ich i zniknięcie HBeAg u ozdrowieńców po WZW B jest dobrze rokującym sygnałem powrotu do zdrowia

  Wrotami zakażenia jest naruszenie ciągłości tkanek skóry lub błony śluzowej. Do zakażenia wystarczy wprowadzenie 0,00004 ml zakażonej krwi. Okres wylęgania waha się od 14 do 180 dni (do pół roku), przeciętnie 60-90 dni. Szczepienia - uodpornienie czynne szczepionką zawierającą HBsAg, lub uodpornienie bierne polegające na podaniu swoistej immunoglobuliny anty-HBs. Szczepionkę podaje się noworodkom i osobom z grup ryzyka.

  Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian.


  Zostaw dane, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe w celu ustalenia terminu wizyty.

  Imię i Nazwisko

  Telefon*

  *Dane osobowe wykorzystujemy tylko w celu umówienia się na wizytę. Nie przekazujemy ich podmiotom postronnym.