logo NFZ Leczenie AMD i DME w ramach NFZ

Operacyjne usuwanie żylaków – jedna z metod, dzięki której pozbędziesz się żylaków

W medycynie wyróżnia się kilka metod leczenia żylaków. Klasycznym sposobem walki z tym schorzeniem jest operacyjne usuwanie żylaków i jest to najstarsza forma leczenia przewlekłej choroby żylnej. Niewątpliwą zaletą tej metody jest brak ograniczeń odnośnie wielkości żylaków, które za jej pomocą można usunąć. Sprawdź, w jaki sposób przebiega operacyjne usuwanie żylaków.

Oddział Chirurgii Naczyń 

W jakich przypadkach lekarz zaleca operacyjne usuwanie żylaków?
Operacyjne usuwanie żylaków określane jest mianem najskuteczniejszej metody leczenia żylaków kończyn dolnych w zaawansowanym stadium. W przypadkach, w których choroba żylna jest wysoko rozwinięta, zmienione żylakowo żyły nie są w stanie prawidłowo funkcjonować. Za ten stan rzeczy odpowiedzialna jest niewydolność zastawek, która ma miejsce w obrębie ujść żyły odstrzałkowej lub odpiszczelowej. Sytuacja ta jest niebezpieczna dla pacjenta, ponieważ może doprowadzić do przedostania się krwi z układu głębokiego żył do powierzchniowego. Przy takich schorzeniach specjalista chirurgii naczyniowej zaleca klasyczny zabieg usuwania żylaków, ponieważ niewydolność żyły jest w zbyt zaawansowanym stadium, by móc skorzystać z innej z metod.

Chirurg naczyniowy zaleca także pacjentowi operacyjne usuwanie żylaków, gdy są przeciwwskazania w  leczeniu niewydolności żylnej za pomocą kompresjoterapii, czyli metody polegającej na zastosowaniu ucisku na kończyny dolne. Kompresjoterapię stosuje się nie tylko w celach leczniczych, ale też profilaktycznych. Z tego  sposobu leczenia pacjent nie może skorzystać, kiedy jest uczulony na materiał, z jakiego pończochy uciskowe są wykonane lub gdy ich założenie sprawia mu wiele trudności. 

Przebieg operacji
Operacyjne usuwanie żylaków najczęściej wykonuje się w znieczuleniu podpajęczynówkowym lub ogólnym. Celem zabiegu jest najpierw usunięcie niewydolnej żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej, a następnie żylaków. W tym celu chirurg naczyniowy w większości sytuacji wykonuje 2 cięcia. Jeśli pacjent ma niewydolność żyły odpiszczelowej to pierwsze cięcie zostaje zrobione w pachwinie, a później nad kostką.  Z kolei w przypadku, gdy chory ma niewydolność żyły odstrzałkowej cięcie zostaje wykonane najpierw pod kolanem, a później w połowie łydki. Następnym etapem jest usunięcie niewydolnej żyły oraz podwiązanie mniejszych obwodnic, które są z nią połączone. Na nacięcia, które są dłuższe niż kilka milimetrów, zostają założone pojedyncze szwy. Po 10 dniach od momentu, gdy zostało wykonane operacyjne usuwanie żylaków, są one zdejmowane.

Chirurgia Naczyń

Leczenie prywatne

Gdzie świadczymy?
Centrum Lekarskie Alfa

ul. Gustawa Morcinka 16 b
43-430 Skoczów

Napisz do nas:

skoczow@alfamedycyna.pl

Rejestracja telefoniczna:

tel. 33 857 29 00
Pozwól sobie na komfort, jaki daje kompleksowa oferta

zabiegów, diagnostyki oraz profilaktyki w Centrum Lekarskim ALFA

Wasza opinia jest dla nas ważna
Logo facebook-a Dodaj opinię na Facebooku Logo strony Kliniki.pl Dodaj opinię na Kliniki.pl

Grafika wiadomość

Kompetentni ludzie, na odpowiednim miejscu. Zostałem potraktowany z uwagą i zaangażowaniem. Problemów przy rejestracji nie było. Polecam.

Ania K.

Grafika wiadomość

Polecam, polecam ,polecam!!! Okulistyka na najwyższym poziomie. Byłem z 75 letnią mamą do usunięcia zaćmy. Lekarze i obsługa pań w rejestracji bardzo dobra...

Krzysztof F.

Grafika wiadomość

Kompetentni ludzie, na odpowiednim miejscu. Zostałem potraktowany z uwagą i zaangażowaniem. Problemów przy rejestracji nie było. Polecam.

Ania K.

Grafika wiadomość

Polecam, polecam ,polecam!!! Okulistyka na najwyższym poziomie. Byłem z 75 letnią mamą do usunięcia zaćmy. Lekarze i obsługa pań w rejestracji bardzo dobra...

Krzysztof F.

Nasi partnerzy