logo NFZ Leczenie AMD i DME w ramach NFZ

Okulistyka

Centrum Lekarskie Alfa w Skoczowie

ul. Gustawa Morcinka 16 b
43-430 Skoczów

Leczenie NFZ i prywatne

Rejestracja telefoniczna:

tel. 33 857 29 00

W trosce o Twój wzrok…

Okulistyka w Centrum Lekarskim ALFA

Oczy mamy tylko jedne, dlatego powinniśmy o nie dbać przez całe życie!
Wczesne wykrycie i leczenie chorób oczu oraz prawidłowa korekcja wad
wzroku są kluczowe dla zachowania zdrowego i komfortowego
widzenia na lata.

ALFA - Leczenie zaćmy


Jeśli odtworzysz film, YouTube wyśle ​​Ci kilka plików cookie!

Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów człowieka, ponieważ umożliwia odbiór ponad 80% informacji o otaczającym nas świecie. Dzięki niemu możemy m.in rozróżniać obiekty, kształty i kolory. Dobry wzrok to lepsza jakość życia, dlatego w Centrum Lekarskim ALFA oferujemy specjalistyczną opiekę okulistów oraz optometrystów. Wykonujemy regularne badania okulistyczne oraz diagnozujemy i leczymy problemy natury okulistycznej, m.in. choroby oczu, wady wzroku oraz infekcje i stany zapalne.
U nas dobierzesz także okulary korekcyjne oraz soczewki kontaktowe. 

W Centrum Lekarskim ALFA stosujemy zaawansowane technologie diagnostyczne i zabiegowe, dzięki czemu możemy zatroszczyć się o Twój wzrok i prawidłowe widzenie kompleksowo! Specjalistyczny sprzęt diagnostyczny umożliwia naszym okulistom i optometrystom skutecznie diagnozować m.in. zaćmę, jaskrę, choroby rogówki i choroby siatkówki. Diagnozujemy i leczymy zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i prywatnie. Wykonujemy m.in. zabiegi usunięcia zaćmy, laseroterapię jaskry i chorób siatkówki oraz iniekcje doszklistkowe w leczeniu AMD i DME.  

Zabieg usunięcia zaćmy

Zabieg usunięcia zaćmy, znany również jako operacja zaćmy, to powszechna procedura chirurgiczna, której celem jest usunięcie zmętnionej soczewki oka i wszczepienie w jej miejsce sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej o indywidualnie dobranej mocy. Operacja zaćmy trwa kilkanaście minut i przeprowadzana jest w ramach tzw. chirurgii jednego dnia, co oznacza, że pacjent po zabiegu może wrócić do domu. Przed operacją zaćmy pacjent zostaje znieczulony miejscowo kroplami do oczu. W Centrum Lekarskim ALFA wykonujemy operacje zaćmy zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i prywatnie.  

Laseroterapia w leczeniu jaskry i chorób siatkówki

Laseroterapia jaskry to krótkie zabiegi laserowe, które stosuje się w zaawansowanym stadium choroby, gdy ciśnienie w oku jest bardzo wysokie, a leczenie farmakologiczne nie działa. Celem zabiegów laserowych w leczeniu jaskry jest ułatwienie odpływu cieczy wodnistej z gałki ocznej poprzez selektywne niszczenie komórek w oku, co w rezultacie obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe, które jest głównym czynnikiem rozwoju jaskry.  W Centrum Lekarskim ALFA wykonujemy laseroterapię jaskry za pomocą lasera YAG. Specjalizujemy się w irydytomii laserowej (IRT) oraz trabekuloplastyce laserowej (ALT). 

Laseroterapia siatkówki, inaczej fotokoagulacja siatkówki ma na celu zmniejszenie obrzęku siatkówki i nowotwórstwa naczyniowego. Terapia prowadzi do poprawy dotlenienia wewnętrznych warstw siatkówki i pomaga zapobiegać dalszym uszkodzeniom i utracie wzroku. Fotokoagulację siatkówki stosuje się m.in. w leczeniu retinopatii cukrzycowej oraz stanów po zatorach tętnicy środkowej siatkówki lub zakrzepach żyły centralnej siatkówki.

Iniekcje doszklistkowe w leczeniu AMD i DME w ramach NFZ

Iniekcje doszklistkowe to zastrzyki aplikowane do wnętrza gałki ocznej, które stosuje się w leczeniu chorób siatkówki, takich jak wysiękowe zwyrodnienie plamki żółtej AMD czy cukrzycowy obrzęk plamki DME. W Centrum Lekarskim ALFA realizujemy Program Lekowy Narodowego Funduszu Zdrowia, który umożliwia bezpłatne leczenie obu chorób. Program obejmuje zarówno badania diagnostyczne, jak i zastrzyki do oka preparatami anty-VEGF oraz wizyty kontrolne po zabiegu.

Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD, ang. Age-related Macular Degeneration) to choroba siatkówki, która upośledza komórki znajdujące się w centrum siatkówki, powodując stopniowe pogorszenie widzenia, a nawet utratę widzenia centralnego. Objawy AMD obejmują m.in stopniowe pogorszenie ostrości wzroku, pogorszenie widzenia w nocy, falowanie linii prostych i pojawienie się plam w centralnym polu widzenia. Wyróżniamy dwa rodzaje schorzenia: postać suchą i wysiękową (mokrą) AMD, która kwalifikuje się do leczenia preparatami anty-VEGF w ramach Programu Lekowego NFZ. 

Cukrzycowy obrzęk plamki (DME, ang. diabetic macular edema) to poważne powikłanie cukrzycy, które może prowadzić do trwałego pogorszenia widzenia, a nawet ślepoty. Występuje, gdy w plamce żółtej, centralnej części siatkówki oka, gromadzi się płyn, który powoduje obrzęk. Pierwszymi objawami cukrzycowego obrzęku plamki żółtej są: pogorszenie ostrości wzroku, falowanie obrazu, łamanie się linii prostych, a w późniejszym stadium utrata centralnej części widzenia – w centrum pola widzenia pojawia się ciemna plama.

Leczenie wad wzroku – soczewki fakijne i RLE

W Centrum Lekarskim ALFA specjalizujemy się również w operacyjnym leczeniu wad wzroku, takich jak krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm oraz prezbiopia. Wykonujemy zabiegi korekcji wad wzroku, które mają na celu zapewnić ostre widzenie bez okularów i soczewek kontaktowych! Należą do nich: zabieg wszczepienia soczewek fakijnych oraz refrakcyjna wymiana soczewki RLE, rekomendowana dla osób powyżej 45. roku życia.  

Zabieg wszczepienia soczewek fakijnych to metoda chirurgicznej korekcji wady wzroku, polegająca na umieszczeniu sztucznej soczewki wewnątrz oka bez potrzeby usuwania naturalnej soczewki. Soczewki fakijne są wszczepiane między tęczówką, a naturalną soczewką, korygując wadę wzroku i zachowując zdolność akomodacji oka. Rekomendujemy go osobom z wysokimi wadami refrakcji oraz pacjentom, którzy z różnych powodów nie kwalifikują się do laserowej korekcji wzroku. 

Refrakcyjna wymiana soczewki RLE, nazywana także soczewkową korekcją wad wzroku, to zabieg z zakresu chirurgii refrakcyjnej, który polega na usunięciu naturalnej soczewki oka i wszczepieniu w jej miejsce sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej o indywidualnie dobranej mocy. Procedura ma na celu zapewnienie dobrego widzenia w dal, odległości pośrednich oraz do bliży. Rekomendujemy ją pacjentom po 45. roku życia, którzy borykają się z objawami starczowzroczności oraz osobom, które nie kwalifikują się do laserowej korekcji wzroku. 
 

Zakres świadczonych usług

Konsultacje i zabiegi okulistyczne

 • Konsultacja z lekarzem okulistą (diagnostyka i leczenie chorób oczu i wad wzroku)
 • Konsultacja z optometrystą (dobór okularów i soczewek kontaktowych, w tym wieloogniskowych, zapewniających ostre widzenie na każdą odległość)

Diagnostyka i leczenie chorób oczu

 • Diagnostyka i leczenie chorób rogówki 
 • Diagnostyka i leczenie jaskry
 • Diagnostyka i leczenie zaćmy
 • Diagnostyka i leczenie chorób siatkówki 
 • Leczenie retinopatii cukrzycowej 

Specjalistyczne zabiegi okulistyczne

 • Iniekcje doszklistkowe anty-VEGF – leczenie zwyrodnienia siatkówki, obrzęku plamki żółtej 
 • Zabiegi witrektomii przedniej oraz tylnej – leczenie chorób siatkówki i ciała szklistego leczenie powikłań po operacji zaćmy w przypadku przerwania torebki soczewki
 • Operacje zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepem soczewki wewnątrzgałkowej
 • Soczewkowa korekcja wad wzroku RLE i implantacja soczewek fakijnych

Zabiegi laserowe

 • Kapsulotomia laserowa – leczenie zaćmy wtórnej za pomocą lasera YAG
 • Zabieg irydotomii (IRT) – leczenie ostrego ataku jaskry oraz profilaktyka jaskry i zapobieganie jej progresji
 • Fotokoagulacja siatkówki – leczenie retinopatii cukrzycowej oraz stanów po zatorach tętnicy środkowej siatkówki lub zakrzepach żyły centralnej siatkówki

Badania okulistyczne

 • Komputerowe badanie wzroku – autorefraktometria
 • Pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego – tonometria
 • Badanie kąta przesączania – gonioskopia
 • Badanie pola widzenia – perymetria 
 • Optyczna koherentna tomografia dna oka – OCT 
 • Angiografia fluresceinowa
 • Badanie komórek śródbłonka rogówki – mikroskopia endotelialna
 • Badanie grubości rogówki – pachymetria 
 • Pobranie wymazu z oka

Drobne zabiegi okulistyczne

 • Płukanie kanalików łzowych
 • Zabiegi na powiekach – operacyjne leczenie zwiotczałej skóry powiek, odwinięcia lub podwinięcia powieki 
 • Usunięcie gradówki
 • Usunięcie skrzydlika
 • Naszycie opatrunku z błony owodniowej
Nasi specjaliści

dr n. med. Łukasz Bednarski

specjalista chorób oczu

okulistyka

dr n. med. Antonina Jurewicz-Bartczak

specjalista chorób oczu

Więcej
okulistyka, poradnia okulistyczna, okulista

dr n. med. Iwona Rokita-Wala

specjalista chorób oczu

Więcej

dr n. med. Bogumił Wowra

specjalista chorób oczu

Więcej
poradnia okulistyczna, okulistyka, okulista, okulista skoczów

dr n. med. Bogumiła Sędziak-Marcinek

specjalista okulistyki

Więcej

dr n. med. Martyna Piotrowska

specjalista okulistyki

Więcej

Poradnia i Oddział Okulistyki świadczą usługi bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ lub prywatnie

 

Konsultacja lekarza okulisty

250 zł

Konsultacja lekarza okulisty z usunięciem ciała obcego

300 zł 

Dobór okularów przez optometrystę

80 zł

Dobór soczewek kontaktowych przez optometrystę

100 zł

Komputerowe badanie wad wzroku (autorefraktometria)

30 zł jedno oko

40 zł dwoje oczu

Pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego

50 zł

Gonioskopia (badanie kąta przesączania)

100 zł

Pomiar wielkości kąta przesączania (OCT)

100 zł 


Pola widzenia

80 zł

Badanie USG w projekcji B

90 zł jedno oko

130 zł dwoje oczu

Badanie OCT

90 zł jedno oko

150 zł dwoje oczu

Badanie angio-OCT

100 zł jedno oko

180 zł oboje oczu

Angiografia fluresceinowa

200 zł

Topografia rogówki ( mapa rogówki ) 

150 zł 

Badanie komórek śródbłonka rogówki (mikroskopia endotelialna)

40 zł jedno oko

60 zł dwoje oczu

Pomiar grubości rogówki (OCT) pachymetria

100 zł 

Zastrzyk podspojówkowy

100 zł

Zastrzyk okołogałkowy

200 zł

Płukanie kanalików łzowych

150 zł

Pobranie wymazu z oka

30 zł jedno oko

50 zł dwoje oczu

Zatyczki do kanalików łzowych

1 szt. 350, 2 szt. 700

Operacje okulistyczne

 

Operacja zaćmy z soczewką sferyczną filtrem UV 

2 700 zł

Operacja zaćmy z soczewką asferyczną z Zeiss Asphina 404

3 200 zł 

Operacja zaćmy z soczewką asferyczną z filtrem światła niebieskiego Zeiss Lucia 

3 600 zł

Operacja zaćmy z soczewką asferyczną z filtrem światła niebieskiego Alcon Clareon 

3 600 zł

Operacja zaćmy z soczewką wieloogniskową 

od  5 000 zł

Operacja zaćmy z soczewką wieloogniskową toryczną

od 6 000 zł

Operacja zaćmy z soczewką wieloogniskową Alcon PanOptix

7 000 zł

Operacja zaćmy z soczewką Alcon Vivity

7 000 zł

Operacja zaćmy z soczewką wieloogniskową - toryczną Alcon PanOptix Toric

8 500 zł

Operacja zaćmy z soczewką Alcon Vivity Toric 

8 500 zł

Dopłata do operacji zaćmy powikłanej

500 zł

Plastyka powiek górnych (2 powieki)

4000 zł

Plastyka powiek  - entropion , ectropion ( 1 powieka ) 

1800 zł 

Zabiegi na powiekach (kępki żółte, róg skórny, brodawczak, tłuszczak)

800 zł

Usunięcie gradówki

500 zł

Usunięcie skrzydlika

od 1 300 zł

Iniekcja doszklistkowa preparatem anty-VEGF

od 800 zł

Zabiegi Laserowe

cena za jedno oko, jedną sesję

Fotokoagulacja siatkówki ogniskowa

350 zł

Panfotokoagulacja laserowa siatkówki (PRP)

350 zł

YAG (kapsulotomia) - usunięcie zaćmy wtórnej

350 zł

IRT (irydotomia) - zabieg przeciwjaskrowy

350 zł

ALT (laserowa trabekuloplastyka) - zabieg przeciwjaskrowy

350 zł

Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian.

Polecane usługi to: okulista Bielsko Gościmy Pacjentów z takich miejscowości jak Bielsko-Biała, Cieszyn, Żory, Jastrzębie-Zdrój, Pszczyna i wiele innych z województwa Śląskiego.

Okulistyka

Leczenie NFZ i leczenie prywatne

Gdzie świadczymy?
Centrum Lekarskie Alfa

ul. Gustawa Morcinka 16 b
43-430 Skoczów

Napisz do nas:

skoczow@alfamedycyna.pl

Rejestracja telefoniczna:

tel. 33 857 29 00
Pozwól sobie na komfort, jaki daje kompleksowa oferta

zabiegów, diagnostyki oraz profilaktyki w Centrum Lekarskim ALFA

W Centrum Lekarskim ALFA możesz liczyć na wsparcie doświadczonych specjalistów od zdrowia oczu:
okulistów i optometrystów oraz zaawansowany sprzęt diagnostyczny i zabiegowy.

Naszym celem jest zapewnienie pacjentom kompleksowej opieki, która obejmuje zarówno profilaktykę, diagnostykę, jak i leczenie chorób oczu oraz dobranie odpowiednich metod korekcji wad wzroku – zarówno tradycyjnych, w postaci okularów lub soczewek kontaktowych, jak i zabiegowych (refrakcyjna wymiana soczewki RLE, soczewki fakijne).

Wasza opinia jest dla nas ważna
Logo facebook-a Dodaj opinię na Facebooku Logo strony Kliniki.pl Dodaj opinię na Kliniki.pl

Grafika wiadomość

Kompetentni ludzie, na odpowiednim miejscu. Zostałem potraktowany z uwagą i zaangażowaniem. Problemów przy rejestracji nie było. Polecam.

Ania K.

Grafika wiadomość

Polecam, polecam ,polecam!!! Okulistyka na najwyższym poziomie. Byłem z 75 letnią mamą do usunięcia zaćmy. Lekarze i obsługa pań w rejestracji bardzo dobra...

Krzysztof F.

Grafika wiadomość

Kompetentni ludzie, na odpowiednim miejscu. Zostałem potraktowany z uwagą i zaangażowaniem. Problemów przy rejestracji nie było. Polecam.

Ania K.

Grafika wiadomość

Polecam, polecam ,polecam!!! Okulistyka na najwyższym poziomie. Byłem z 75 letnią mamą do usunięcia zaćmy. Lekarze i obsługa pań w rejestracji bardzo dobra...

Krzysztof F.

Nasi partnerzy