logo NFZ Leczenie AMD i DME w ramach NFZ

Rehabilitacja i Fizjoterapia

Centrum Lekarskie Alfa w Bielsku-Białej

ul. Grażyny 9
43-300 Bielsko-Biała

Leczenie NFZ i prywatne

Rejestracja telefoniczna:

tel. 33 857 29 50
Centrum Lekarskie Alfa w Skoczowie

ul. Gustawa Morcinka 16 b
43-430 Skoczów

Leczenie NFZ i prywatne

Rejestracja telefoniczna:

tel. 33 857 29 00

W trosce o Twoje zdrowie…

rehabilitacja i fizjoterapia w Centrum Lekarskim ALFA

Odpowiednia rehabilitacja i fizjoterapia są podstawą w powrocie
do pełnej sprawności organizmu. Dzięki specjalistycznym zabiegom,
pomagamy w regeneracji ciała i przywróceniu formy! 

Rehabilitacja i fizjoterapia – czym się różnią? 

Rehabilitacja i fizjoterapia to dwa odrębne pojęcia o nieco różnym znaczeniu i celach, pomimo tego, że często używa się ich zamiennie. Rehabilitacja pomaga w odzyskaniu sprawności ruchowej po urazie, chorobie lub operacji. Natomiast fizjoterapia jest jedną z części składowych rehabilitacji i skupia wszelkie działania skierowane na poprawę funkcji motorycznych oraz zwalczanie bólu.

 

Kompleksowe terapie i współpraca kilku specjalistów 

W Centrum Lekarskim ALFA mamy pracownie rehabilitacji i fizjoterapii wyposażone w specjalistyczne urządzenia wykorzystywane w różnego rodzaju terapiach. Terapia światłem, zimnem czy prądem to tylko wybrane propozycje dla poprawy umiejętności manualnych pacjentów i przywrócenia im komfortu życia. Dzięki współpracy fizjoterapeuty, lekarza ortopedy oraz neurologa w Centrum Lekarskim ALFA nie tylko leczymy ból, ale i diagnozujemy przyczyny dolegliwości!

Rehabilitacja i fizjoterapia w leczeniu bólu kręgosłupa

Ból kręgosłupa to powszechny problem zdrowotny, z którym borykają się w szczególności pracownicy biurowi i fizyczni. Przyczyny dolegliwości ze strony kręgosłupa mogą być różne – od niewłaściwej budowy fizjologicznej ciała/kręgosłupa, przez złe nawyki i choroby kręgosłupa. Celem fizjoterapii i rehabilitacji w leczeniu bólu kręgosłupa jest przede wszystkim usunięcie bólu i wyeliminowanie jego nawrotów. W zależności od indywidualnych potrzeb i przyczyn bólu, specjaliści mogą stosować różne metody i techniki, a należą do nich m.in. terapia manualna, masaż medyczny i fizykoterapia. 

Rehabilitacja i fizjoterapia w leczeniu wad postawy

Wady postawy to zmiany w ustawieniu kręgosłupa i innych części ciała, które powodują, że sylwetka człowieka jest nieprawidłowa. Mogą one powstawać w każdym wieku, ale najczęściej pojawiają się u dzieci i młodzieży. 

Fizjoterapia wad postawy polega na przywróceniu prawidłowego zakresu ruchu w stawach, rozciąganiu skróconych mięśni, wzmacnianiu osłabionych mięśni, aktywizacji mięśni, ćwiczeniu stabilizacji, równowagi i koordynacji, służąc przywróceniu kontroli ruchu i korekcji postawy ciała. Do metod i zabiegów, które są stosowane w leczeniu wad postawy, należą m.in. terapia manualna oraz kinezyterapia, która polega na leczeniu ruchem. 

Natomiast rehabilitacja wad postawy polega na zapobieganiu występowaniu dolegliwości bólowych, wyrównywaniu dysbalansu mięśniowego, zapobieganiu powikłaniom zdrowotnym związanym z wadami postawy oraz poprawie komfortu życia na co dzień.

Rehabilitacja i fizjoterapia w leczeniu urazów układu ruchu

Urazy układu ruchu, takie jak złamania, skręcenia, zerwania więzadeł i mięśni, mogą powodować ból, ograniczenie ruchomości i problemy z wykonywaniem codziennych czynności. Fizjoterapia i rehabilitacja pomagają pacjentom odzyskać pełną sprawność i zdrowie poprzez redukcję bólu i stanu zapalnego w miejscu urazu. Ćwiczenia ruchowe mają na celu przywrócenie zakresu ruchu w stawach oraz poprawę elastyczności mięśni.

 

Rehabilitacja i fizjoterapia – zakres świadczonych usług

Kinezyterapia to część fizjoterapii wykorzystująca ruch jako główny sposób leczenia dysfunkcji narządu ruchu. Jej celem jest przywrócenie częściowej, jak i w wielu przypadkach pełnej sprawności, a systematyczne sesje skutecznie przywracają również odpowiednie funkcjonowanie układu krążenia, układu oddechowego czy układu nerwowego. Gimnastyka lecznicza obejmuje różne rodzaje ćwiczeń dobranych do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki tej metodzie leczenia, mamy również wpływ na naukę czynności lokomocyjnych. Ćwiczenia usprawniają ciało i pomagają wrócić do kondycji.

Wskazania do kinezyterapii: urazy narządu ruchu, choroby reumatyczne, przebyte udary mózgu, zawały serca, urazy rdzenia kręgowego, choroby neurodegeneracyjne, choroby układu oddechowego oraz układu krążenia, np. niewydolność serca. 

Masaż jest jedną z najstarszych sztuk medycznych i do dzisiaj jest wszechstronnie stosowany jako metoda terapii. Niweluje ból, relaksuje, wpływa na lepsze ukrwienie, stymuluje przewodnictwo nerwowe. Przy dobrej technice i regularności, pozwala pozbyć się wielu dolegliwości związanych z napięciem i stresem.

Wskazania do masażu fizjoterapeutycznego: ból pleców, napięcie, stres, dolegliwości ze strony układu ruchu związane z bólem napięciowym. 

Elektroterapia to metoda fizjoterapii, która wykorzystuje prąd elektryczny w celu zmniejszenia bólu, stanu zapalnego, stymulacji mięśni, leczenia zaburzeń nerwowo-mięśniowych. Rodzaj prądu dobiera się indywidualnie dla każdego pacjenta, a wybór sposobu leczenia zależy od dolegliwości oraz indywidualnej wrażliwości na bodźce. Leczenie energią elektryczną pozwala na zmianę własności błon oraz metabolizmu komórkowego, a także usprawnienie przewodnictwa chemiczno-nerwowego.

Wskazania do elektroterapii: ból pleców, ból szyi, ból stawów, urazy sportowe i kontuzje, choroby reumatyczne, zaburzenia nerwowo-mięśniowe, niewydolność krążenia, obrzęki i wysięki śródstawowe.

Zabiegi z wykorzystaniem pola magnetycznego, znane również jako magnetoterapia, są nieinwazyjną metodą fizykalnej terapii, która wykorzystuje zmienne lub stałe pole magnetyczne do stymulacji przepływu krwi, regeneracji chorych tkanek, łagodzenia bólu, zmniejszenia stanu zapalnego. 

Wskazania do magnetoterapii: ból pleców, ból szyi, ból stawów, urazy sportowe i kontuzje, zaplenia stawów, choroby reumatyczne, osteoporoza, zaburzenia gojenia ran, obrzęki, stany zapalne, migreny, choroby układu oddechowego, nadciśnienie tętnicze.

Fototerapia, znana również jako światłolecznictwo, to metoda leczenia, która wykorzystuje niewidzialne dla oka ludzkiego promieniowanie podczerwone IR oraz spektrum światła widzialnego. Światłolecznictwo pomaga w łagodzeniu dolegliwości bólowych oraz niweluje objawy przewlekłego stresu i bólu napięciowego. 

Wskazania do fototerapii to: bóle stawów, głowy, migreny, stany zapalne, zaburzenia nastroju SAD, depresja, nerwobóle, zaburzenia gojenia ran. 

Krioterapia to metoda leczenia, która wykorzystuje bardzo niskie temperatury w leczeniu różnych schorzeń. Ten rodzaj terapii wykorzystuje naturalne mechanizmy obronne organizmu na niską temperaturę, efektem czego może być zmniejszenie bólu, stanu zapalnego, stymulacja krążenia czy wzmocnienie układu odpornościowego.

Wskazania do krioterapii to: ból przewlekły pleców, stawów, migrenowy, stany zapalne stawów, ścięgien, urazy, zwyrodnienia stawów, zaburzenia snu, skurcze mięśni.

Zadbaj o swoje zdrowie z ekspertami z Centrum Lekarskiego ALFA! 

Potrzebujesz porady lekarskiej, konsultacji fizjoterapeuty? A może chcesz, aby fizjoterapeuta pokazał Ci jak ćwiczyć samodzielnie w domu? Nasz zespół medyczny to wykwalifikowani fachowcy, którzy znają się na fizjologii ludzkiego ciała. Dzięki temu są w stanie zagwarantować Ci kompleksową opiekę medyczną. W Centrum Lekarskim ALFA Mamy doskonale wyposażone pracownie i stale podnosimy swoje kompetencje. Dzięki współpracy fizjoterapeuty, lekarza ortopedy oraz neurologa nie tylko leczymy ból, ale i diagnozujemy przyczyny dolegliwości!

Nasi specjaliści
Grafika przedstawia wizerunek lekarza

lek. med. Jolanta Lichwa

specjalista rehabilitacji

Grafika przedstawia wizerunek lekarza

Joanna Kozieł

specjalista fizjoterapii

fizjoterapeuta, rehabilitacja i fizjoterapia

mgr Łukasz Antyborzec

specjalista fizjoterapii

mgr Julia Światłowska

mgr Julia Światłowska

specjalista fizjoterapii

rehabilitacja i fizjoterapia, fizjoterapeuta

Marek Płaza

specjalista fizjoterapii

fizjoterapeutka, fizjoterapeuta, rehabilitacja i fizjoterapia

Antonina Wojtanek

specjalista fizjoterapii

Zdjęcie tomasza Karwat

Tomasz Karwat

specjalista fizjoterapii

diagnostyka eeg

Angelika Sromek

specjalista fizjoterapii

PAKIETY REHABILITACYJNE 

 

W skład pakietu wchodzi konsultacja fizjoterapeuty lub lekarza rehabilitacji

i 10 dni zabiegów

Pakiet kręgosłup 

450 zł

bóle pleców/ kręgosłupa, 10x masaż częściowy + 3 zabiegi fizykalne

Pakiet stawy

350 zł 

bóle stawów barkowych/ łokciowych/ biodrowych/ kolanowych,

10x krioterapia + 3 zabiegi fizykalne

KINEZYTERAPIA

 

 

Ćwiczenia bierne

15 min

20 zł

Ćwiczenia czynne

15 min

6 zł

Ćwiczenia specjalne

15 min

20 zł

Nauka czynności lokomocyjnych (rehabilitacja domowa)

15 min

20 zł

Inne formy usprawniania (rehabilitacja domowa)

15 min

20 zł

MASAŻ

 

 

Masaż suchy częściowy

15 min

20 zł

Masaż suchy pleców

15 min

40 zł

ELEKTROTERAPIA

 

 

Galwanizacja

10 min

6 zł

Jonofereza

10 min

6 zł

Elektrostymulacja

10 min

6 zł

Prądy diadynamiczne

10 min

8 zł

Prądy interferencyjne

10 min

8 zł

Prądy TENS

10 min

8 zł

Prądy TREBERTA

10 min

8 zł

Prądy KOTZA

10 min

8 zł

Ultradźwięki miejscowe

10 min

6 zł

Ultraforeza

10 min

6 zł

POLE MAGNETYCZNE

 

 

Impulsowe pole magnetyczne niskiej częstotliwości

5 min

8 zł

FOTOTERAPIA

 

 

Galwanizacja

10 min

6 zł

Naświetlanie promieniami IR, UV, Sollux ogólne

5 min

5 zł

Naświetlanie promieniami IR, UV, Sollux miejscowe

5 min

5 zł

Laseroterapia punktowa

5 min

6 zł

KRIOTERAPIA

 

 

Krioterapia miejscowa

2-3 min

11 zł

POZOSTAŁE USŁUGI

 

 

Porada lekarska

 

150 zł

Konsultacja fizjoterapeuty

 

50 zł

Instruktaż ćwiczeń domowych

 

40 zł

 

Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian.

Rehabilitant Bielsko, Fizjoteraupeuta Bielsko

KINEZYTERAPIA

   

Ćwiczenia na przyrządach

15 min

10 zł

Ćwiczenia z instruktażem 

15 min

20 zł

Ćwiczenia indywidualne z fizjoterapeutą

30 min

50 zł

MASAŻ

 

 

Masaż leczniczy kręgosłupa

15 min

30 zł

Masaż leczniczy częściowy

15 min

30 zł

Masaż mechaniczny Aquavibron

15 min

25 zł

ELEKTROTERAPIA

 

 

Galwanizacja, Jonofereza

15 min

8 zł

Elektrostymulacja

15 min

8 zł

Prądy diadynamiczne

15 min

8 zł

Prądy interferencyjne

15 min

8 zł

Prądy TENS

15 min

8 zł

Prądy TREBERTA

15 min

8 zł

Prądy KOTZA

15 min

8 zł

Ultradźwięki miejscowe

2-3 min

8 zł

Ultraforeza

2-3 min

8 zł

POLE MAGNETYCZNE

 

 

Impulsowe pole magnetyczne niskiej częstotliwości

15 min

8 zł

Diatermia krótkofalowa

10-15 min

 

FOTOTERAPIA

 

 

Naświetlanie lampą Sollux

15 min

8 zł

Laseroterapia - skaner

15 min

10 zł

INHALACJE

 

 

Inhalacje solanka

10-15 min

15 zł

Inhalacje lek przyniesiony przez pacjenta

10-15 min

15 zł

KRIOTERAPIA

 

 

Krioterapia miejscowa

2-3 min

10 zł

WYCIĄGI

 

 

Wyciąg szyjny pneumatyczny

15 min

10 zł

Wyciąg lędźwiowy pneumatyczny

15 min

10 zł

POZOSTAŁE USŁUGI

 

 

Konsultacja fizjoterapeuty

 

50zł

Instruktaż ćwiczeń domowych

 

40 zł

 

Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian.

Porady Ekspertów - Rehabilitacja Bielsko

Rehabilitacja i Fizjoterapia

Leczenie prywatne

Gdzie świadczymy?
Centrum Lekarskie Alfa

ul. Gustawa Morcinka 16 b
43-430 Skoczów

Napisz do nas:

skoczow@alfamedycyna.pl

Rejestracja telefoniczna:

tel. 33 857 29 00
Centrum Lekarskie Alfa

ul. Grażyny 9
43-300 Bielsko-Biała

Napisz do nas:

bielsko@alfamedycyna.pl

Rejestracja telefoniczna:

tel. 33 857 29 50
Pozwól sobie na komfort, jaki daje kompleksowa oferta

zabiegów, diagnostyki oraz profilaktyki w Centrum Lekarskim ALFA

Wasza opinia jest dla nas ważna
Logo facebook-a Dodaj opinię na Facebooku Logo strony Kliniki.pl Dodaj opinię na Kliniki.pl

Grafika wiadomość

Kompetentni ludzie, na odpowiednim miejscu. Zostałem potraktowany z uwagą i zaangażowaniem. Problemów przy rejestracji nie było. Polecam.

Ania K.

Grafika wiadomość

Polecam, polecam ,polecam!!! Okulistyka na najwyższym poziomie. Byłem z 75 letnią mamą do usunięcia zaćmy. Lekarze i obsługa pań w rejestracji bardzo dobra...

Krzysztof F.

Grafika wiadomość

Kompetentni ludzie, na odpowiednim miejscu. Zostałem potraktowany z uwagą i zaangażowaniem. Problemów przy rejestracji nie było. Polecam.

Ania K.

Grafika wiadomość

Polecam, polecam ,polecam!!! Okulistyka na najwyższym poziomie. Byłem z 75 letnią mamą do usunięcia zaćmy. Lekarze i obsługa pań w rejestracji bardzo dobra...

Krzysztof F.

Nasi partnerzy