logo NFZ Leczenie AMD i DME w ramach NFZ

Żylaki

Centrum Lekarskie Alfa w Skoczowie

ul. Gustawa Morcinka 16 b
43-430 Skoczów

Leczenie NFZ i prywatne

Rejestracja telefoniczna:

tel. 33 857 29 00

Centrum Leczenia Żylaków

diagnostyka i metody leczenia
żylaków i pajączków naczyniowych

Żylaki i pajączki naczyniowe kończyn dolnych są coraz
powszechniej występującym schorzeniem. To nie tylko
problem nieestetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny!
Z pomocą przychodzi chirurgia naczyń i nowoczesne,
bo coraz mniej inwazyjne metody leczenia żylaków
i pajączków żylnych.

Żylaki to wydłużenie i rozszerzenie żył znajdujących się pod skórą kończyn dolnych. Zdecydowanie częściej występują u kobiet niż u mężczyzn. Z reguły obserwuje się ich pojawianie u osób w wieku około 50. roku życia i starszych. Na szczęście – choć jest to kłopot, który dotyka wiele osób – usuwanie żylaków kończyn dolnych nie jest już tak problematyczne jak kiedyś. Obecnie nie ma konieczności przeprowadzania skomplikowanych operacji i długiego okresu rekonwalescencji. Wystarczy laserowe leczenie żylaków, aby szybko pozbyć się problemu.

 

Jak powstają żylaki i pajączki naczyniowe?

Serce stale pompuje krew, która krąży w organizmie, przemierzając określoną drogą przez naczynia krwionośne. Jeśli nie powraca ona do serca w odpowiedniej ilości, to znaczy, że na skutek zdeformowania żył cofa się. W takich miejscach powstają żylaki i pajączki naczyniowe. W każdej żyle znajdują się odpowiednie zastawki, które mają za zadanie zapobiegać cofaniu się krwi. Otwieranie ich i zamykanie warunkuje prawidłowy krwiobieg. Nieprawidłowe funkcjonowanie zastawek sprawia, że krew zatrzymuje się, a nawet przemieszcza w odwrotnym kierunku. Tak nagromadzona krew rozciąga naczyni, powoduje ich zdeformowanie. Czasami dochodzi do pęknięcia kruchego naczynia krwionośnego tuż pod skórą i pojawia się tzw. pajączek. Podskórne naczynia widoczne jako wybrzuszenia na skórze to żylaki.

Ściany naczyń żylnych stają się cienkie, rozciągliwe, a takie zmiany mogą prowadzić do chronicznej niewydolności żylnej. W takich przypadkach pacjentowi towarzyszy ciągły ból, uczucie ciężkości nóg i ich szybkiego męczenia się. Nieleczone żylaki powodują nie tylko dyskomfort, ale również mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia oraz życia pacjenta (zakrzepica żylna, krwotoki z żylaków).

Pozbądź się żylaków, nie tylko ze względów estetycznych!
Laserowe usuwanie żylaków w Centrum Lekarskim ALFA

Zdjęcie przedstawia żylaki na nogach

Sposobów na pozbycie się żylaków jest wiele. W Centrum Lekarskim ALFA, obok tradycyjnych metod usuwania żylaków, proponujemy laserowe usuwanie żylaków kończyn dolnych. Jest to mało inwazyjna metoda i polega na wyłączeniu z krwiobiegu żyły, w której zalega krew. Tym samym nie tylko leczy się objawy, ale także usuwa przyczynę żylaków. Sam zabieg wykonywany jest w warunkach szpitalnych i trwa nie dłużej niż 60 minut.

Laserowe leczenie żylaków wymaga ograniczonego nakłucia żyły lub nacięcia skóry, zatem po operacji pozostaje jedynie niewielki ślad. Lekarz wprowadza do żyły cewnik, do którego wsuwa światłowód i uruchamia laser, stopniowo wysuwając cewnik z żyły. Energia wydzielana przez laser powoduje termiczne uszkodzenie niewydolnej żyły, która zaczyna się obkurczać i całkowicie zamykać. Końcowym etapem jest nałożenie na nogę opatrunku uciskowego. Najczęściej jest to specjalna pończocha. Pacjent musi ją nosić kilka dni.

Co ważne, laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych nie wiąże się z koniecznością zakładania i ściągania szwów. Dolegliwości bólowe po operacji są zdecydowanie mniejsze niż w przypadku klasycznego zabiegu, bo jest to tzw. chirurgia małoinwazyjna. W efekcie rekonwalescencja trwa zaledwie parę dni. W niedługim czasie można już wrócić do normalnego funkcjonowania.

Usuwanie żylaków kończyn dolnych to jedna z najmniej inwazyjnych procedur medycznych, jakie obecnie się przeprowadza. Nie ma konieczności wykonywania nacięć w pachwinie, tym samym nie pojawia się krwiak pooperacyjny i blizny pooperacyjne. Bezoperacyjne leczenie żylaków jest szczególnie polecane dla osób aktywnych, chcących szybko wrócić do normalnych aktywności życiowych. 

Przewaga metody EVLT nad innymi możliwościami leczenia żylaków kończyn dolnych:

  • bardzo krótki czas zabiegu,
  • brak konieczności hospitalizacji pacjenta,
  • brak nacięć i blizn pooperacyjnych,
  • krótki okres rekonwalescencji,
  • małe ryzyko powikłań,
  • zabieg wymaga jedynie znieczulenia miejscowego.

Skleroterapia w leczeniu pajączków naczyniowych 

W Centrum Lekarskim ALFA wykonujemy także zabiegi usuwania pajączków naczyniowych. Skleroterapia polega na iniekcji specjalnego leku obkurczającego w pęknięte naczynie krwionośne. Lek podawany jest do światła zmienionego żylakowo naczynia i powoduje stopniowe włóknienie ściany naczynia, zmniejszenie jego średnicy, po czym jego zarośnięcie. Z zewnątrz objawia się to zniknięciem widocznych dotychczas siatek żylnych, tzw. pajączków. Skleroterapię przeprowadzamy w warunkach ambulatoryjnych, a czas rekonwalescencji zależy od średnicy pajączka. 

Nasi specjaliści
Zdjęcie przedstawia Arkadiusza Krupowies

dr n. med. Arkadiusz Krupowies

specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej
ordynator oddziału Chorób Naczyń
angiolog

Operacja żylaków kończyn dolnych metodą klasyczną 
od 300 zł
Laserowe usunięcie żylaków kończyn dolnych (laser intraliminarny)
od 1300 zł
Usunięcie małych żylaków kończyn dolnych (miniflebektomia)
500-700 zł
USG Doppler
140 zł
Skleroterapia pajączków żylnych
280 zł
Klejenie małych żylaków
800 zł

 

Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian.

Żylaki

Leczenie NFZ i leczenie prywatne

Gdzie świadczymy?
Centrum Lekarskie Alfa

ul. Gustawa Morcinka 16 b
43-430 Skoczów

Napisz do nas:

skoczow@alfamedycyna.pl

Rejestracja telefoniczna:

tel. 33 857 29 00
Pozwól sobie na komfort, jaki daje kompleksowa oferta

zabiegów, diagnostyki oraz profilaktyki w Centrum Lekarskim ALFA

Wasza opinia jest dla nas ważna
Logo facebook-a Dodaj opinię na Facebooku Logo strony Kliniki.pl Dodaj opinię na Kliniki.pl

Grafika wiadomość

Kompetentni ludzie, na odpowiednim miejscu. Zostałem potraktowany z uwagą i zaangażowaniem. Problemów przy rejestracji nie było. Polecam.

Ania K.

Grafika wiadomość

Polecam, polecam ,polecam!!! Okulistyka na najwyższym poziomie. Byłem z 75 letnią mamą do usunięcia zaćmy. Lekarze i obsługa pań w rejestracji bardzo dobra...

Krzysztof F.

Grafika wiadomość

Kompetentni ludzie, na odpowiednim miejscu. Zostałem potraktowany z uwagą i zaangażowaniem. Problemów przy rejestracji nie było. Polecam.

Ania K.

Grafika wiadomość

Polecam, polecam ,polecam!!! Okulistyka na najwyższym poziomie. Byłem z 75 letnią mamą do usunięcia zaćmy. Lekarze i obsługa pań w rejestracji bardzo dobra...

Krzysztof F.

Nasi partnerzy