logo NFZ Leczenie AMD i DME w ramach NFZ

Kiedy wizyta u chirurga naczyniowego?

Chirurgia naczyniowa to bardzo specyficzna dziedzina chirurgii ogólnej. Zajmuje się leczeniem schorzeń naczyń takich jak żyły i tętnice. Zobacz, kiedy wizyta w Poradni Chorób Naczyń jest niezbędna.

 

Oddział Chirurgi Naczyń

Kto zgłasza się do lekarza od żył czyli chirurga naczyniowego?
W dzisiejszych czasach bardzo często można spotkać osoby, które mają problem układem krążenia. Dobrym przykładem są żylaki, na które cierpi około 50% dorosłych osób. W przeważającej części są to kobiety. Żylaki powstają na skutek nieprawidłowego działania zastawek żylnych. Przez to krew nie odpływa z naczyń do końca, rozszerzając je. Żyły takie z zewnątrz wyglądają, jak „pajączki”. Oprócz tego, że jest to schorzenie dość nieestetyczne, bolesne i dokuczliwe, może być także niebezpieczne, jeśli powstanie zakrzep lub żylak pęknie i dojdzie do krwotoku. Ale nie tylko kobiety narażone są na choroby żył i tętnic. W problemach tym pomoże nam lekarz od żylaków czyli chirurg naczyniowy. Do chirurga naczyniowego zgłaszają się też mężczyźni, najczęściej cierpiący na miażdżycę. Skarżą się oni m. in. na to, że szybko męczą się w trakcie spacerów, bolą ich podudzia w trakcie chodzenia, a także zauważają blednięcie nóg. Objawy te spowodowane są najczęściej przez zwężanie się naczyń krwionośnych. Nieleczone schorzenie prowadzi do przewlekłego niedokrwienia (najczęściej kończyn dolnych).

Jakie czynniki wpływają na choroby układu krążenia?
Wszystkie tego typu schorzenia są chorobami cywilizacyjnymi. Nie oznacza to, że zapadają na nie tylko mieszkańcy większych miast takich, jak Cieszyn, Katowice, czy Rybnik. Miejsce zamieszkania nie ma w tym przypadku znaczenia. Poza czynnikami zawiązanymi z wiekiem i obciążeniem genetycznym, do chorób układu krążenia przyczyniają się przede wszystkim zła dieta, używki, brak ruchu i siedzący tryb życia. A to jest niestety nieodłączny element postępu cywilizacyjnego.

Zaawansowana technologia pomaga w skutecznym leczeniu pacjentów
Z drugiej strony, dzięki technice, która rozwija się coraz szybciej, leczenie tego typu chorób jest obecnie dużo prostsze. Jak przebiega? Przede wszystkim opiera się na dokładnej diagnozie problemów. By była ona możliwa, potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, który jest bardzo drogi i nie każda przychodnia może sobie na niego pozwolić. Wiemy o tym, ponieważ do naszych placówek zgłaszają się Pacjenci z takich miejscowości, jak np. Żory i Pszczyna, którzy mieli problem ze znalezieniem odpowiedniej pomocy w miejscu swojego zamieszkania. Po takiej dokładnej diagnozie następuje proces leczenia właściwego. Dzięki najnowocześniejszym technologiom, większość problemów można dzisiaj usunąć zupełnie nieinwazyjnie. Pacjenci opuszczają nasze placówki tuż po zabiegu i mogą praktycznie od razu wrócić do pracy. To bardzo duże udogodnienie dla każdego z Pacjentów. Nieistotne, czy mieszka on w Żorach, Cieszynie, Rybniku, czy Pszczynie.

Chirurgia Naczyń

Leczenie prywatne

Gdzie świadczymy?
Centrum Lekarskie Alfa

ul. Gustawa Morcinka 16 b
43-430 Skoczów

Napisz do nas:

skoczow@alfamedycyna.pl

Rejestracja telefoniczna:

tel. 33 857 29 00
Pozwól sobie na komfort, jaki daje kompleksowa oferta

zabiegów, diagnostyki oraz profilaktyki w Centrum Lekarskim ALFA

Wasza opinia jest dla nas ważna
Logo facebook-a Dodaj opinię na Facebooku Logo strony Kliniki.pl Dodaj opinię na Kliniki.pl

Grafika wiadomość

Kompetentni ludzie, na odpowiednim miejscu. Zostałem potraktowany z uwagą i zaangażowaniem. Problemów przy rejestracji nie było. Polecam.

Ania K.

Grafika wiadomość

Polecam, polecam ,polecam!!! Okulistyka na najwyższym poziomie. Byłem z 75 letnią mamą do usunięcia zaćmy. Lekarze i obsługa pań w rejestracji bardzo dobra...

Krzysztof F.

Grafika wiadomość

Kompetentni ludzie, na odpowiednim miejscu. Zostałem potraktowany z uwagą i zaangażowaniem. Problemów przy rejestracji nie było. Polecam.

Ania K.

Grafika wiadomość

Polecam, polecam ,polecam!!! Okulistyka na najwyższym poziomie. Byłem z 75 letnią mamą do usunięcia zaćmy. Lekarze i obsługa pań w rejestracji bardzo dobra...

Krzysztof F.

Nasi partnerzy