logo NFZ Leczenie AMD i DME w ramach NFZ

Pakiety rehabilitacyjne w Centrum Lekarskim Alfa

Obowiązki w pracy, codzienne sprawy, które wymagają naszej aktywności, ulubione zajęcia sportowe, czas z rodziną czy przyjaciółmi – lista aktywności, których podejmujemy się każdego dnia, jest u każdego z nas inna. I choć wydawać by się mogło, ograniczeniem dla niej mogą jedynie nasze chęci lub ich brak oraz czas i pieniądze… To tak naprawdę, najważniejszym warunkiem jest zdrowie. Dopóki możemy się cieszyć wysoką sprawnością fizyczną, za dużo o niej nie myślimy. Zdarza się, że w wyniku wypadku lub schorzeń nasza prawidłowa motoryka ciała zostaje zaburzona lub utracona, w takiej sytuacji konieczne staje się podjęcie odpowiedniej rehabilitacji i fizjoterapii.

W Centrum Lekarskim ALFA w Bielsku-Białej dostępne są 10-dniowe Pakiety Rehabilitacyjne, które zawierają: konsultację lekarza specjalisty lub fizjoterapeuty, po cztery zabiegi każdego dnia (dopasowane do potrzeb pacjenta), a w przypadku wyboru pakietu PREMIUM także możliwość skorzystania z dodatkowych zabiegów.

Kiedy należy skorzystać z pomocy fizjoterapeuty?

Dzięki połączeniu rehabilitacji i fizjoterapii możemy zwalczyć uciążliwe dolegliwości i powrócić do sprawności fizycznej. Z jednej strony, rehabilitacja obejmuje działania mające na celu przywrócenie pacjenta do właściwej kondycji fizycznej, jak i psychicznej. Z drugiej, dzięki fizjoterapii możemy pozbyć się bólu i zapobiegać nawrotom nieprzyjemnych dolegliwości.

Dostępne pakiety rehabilitacyjne

W Centrum Lekarskim ALFA staramy się podążać za innowacjami i proponujemy najnowsze metody rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne. Specjalizujemy się m.in. w rehabilitacji oraz w masażach i zabiegach wspomagających Pacjentów w powrocie do formy.

Dostępne pakiety rehabilitacyjne zajmują się leczeniem:

  • bólu pleców,
  • bólu barków,
  • bólu kolan,
  • bólu łokci.

Rehabilitacja i Fizjoterapia Skoczów, Bielsko-Biała  

Na czym polegają zabiegi rehabilitacyjne?

Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu, leczenie obejmuje zarówno zajęcia ruchowe, jak i terapię światłem, zimnem czy prądem. Dowiedz się więcej o zabiegach wchodzących w skład pakietów rehabilitacyjnych w Centrum Lekarskim ALFA:

  • Kinezyterapia, czyli forma leczenia ruchem, której celem jest przywrócenie częściowej, a także pełnej sprawności Pacjenta. Obejmuje m.in. gimnastykę, która realizuje różne rodzaje ćwiczeń, usprawniających ciało i pomagających w powrocie do prawidłowej kondycji. Stosuje się ją w przypadku wystąpienia dysfunkcji narządu ruchu.
  • Masaż leczniczy to forma leczenia bólu pleców, napięcia mięśniowego oraz trudności przy poruszaniu się. Niweluje ból, wpływa na lepsze ukrwienie oraz stymuluje przewodnictwo nerwowe.
  • Elektroterapia, czyli leczenie energią elektryczną, które pomaga złagodzić ból, poprawić ukrwienie tkanek, przyspieszyć wchłanianie obrzęków i wysięków śródstawowych. Rodzaj prądu dobiera się indywidualnie dla każdego Pacjenta. Terapia stosowana jest przy chronicznych bólach i rehabilitacji w celu powrotu Pacjenta do sprawności ruchowej.
  • Zabiegi z wykorzystaniem pola magnetycznego, które szczególnie polecane są dla osób cierpiących na osteoporozę, zwyrodnienie stawów, a także wysokociśnieniowców oraz Pacjentów borykających się z chorobami układu oddechowego czy migrenami.
  • Fototerapia, czyli leczenie niewidzialnym dla ludzkiego oka promieniowaniem podczerwonym IR oraz spektrum światła widzialnego. Stosuje się je u Pacjentów z urazami mięśni i stawów, którzy cierpią na nerwobóle, depresję lub doświadczających nadmiaru stresu.
  • Krioterapia czyli terapia zimnem, która wykorzystuje naturalne mechanizmy obronne organizmu i poprawia ukrwienie. Wykorzystuje się ją u Pacjentów, którym dokucza rwa kulszowa i cierpiących na bóle związane ze zwyrodnieniem stawów, a także przy stanach zapalnych.

Rehabilitacja i fizjoterapia w Centrum Lekarskim Alfa

Skuteczna rehabilitacja z doświadczonym fizjoterapeutą jest podstawą w powrocie do pełnej sprawności organizmu. W Centrum Lekarskim ALFA w Skoczowie i Bielsku-Białej mamy pracownie rehabilitacji i fizjoterapii wyposażone w nowoczesne urządzenia wykorzystywane w terapiach.

Rehabilitacja Bielsko Fizjoterapeuta Bielsko

Rehabilitacja

Leczenie NFZ i leczenie prywatne

Gdzie świadczymy?
Centrum Lekarskie Alfa

ul. Grażyny 9
43-300 Bielsko-Biała

Napisz do nas:

bielsko@alfamedycyna.pl

Rejestracja telefoniczna:

tel. 33 857 29 50
Pozwól sobie na komfort, jaki daje kompleksowa oferta

zabiegów, diagnostyki oraz profilaktyki w Centrum Lekarskim ALFA

Wasza opinia jest dla nas ważna
Logo facebook-a Dodaj opinię na Facebooku Logo strony Kliniki.pl Dodaj opinię na Kliniki.pl

Grafika wiadomość

Kompetentni ludzie, na odpowiednim miejscu. Zostałem potraktowany z uwagą i zaangażowaniem. Problemów przy rejestracji nie było. Polecam.

Ania K.

Grafika wiadomość

Polecam, polecam ,polecam!!! Okulistyka na najwyższym poziomie. Byłem z 75 letnią mamą do usunięcia zaćmy. Lekarze i obsługa pań w rejestracji bardzo dobra...

Krzysztof F.

Grafika wiadomość

Kompetentni ludzie, na odpowiednim miejscu. Zostałem potraktowany z uwagą i zaangażowaniem. Problemów przy rejestracji nie było. Polecam.

Ania K.

Grafika wiadomość

Polecam, polecam ,polecam!!! Okulistyka na najwyższym poziomie. Byłem z 75 letnią mamą do usunięcia zaćmy. Lekarze i obsługa pań w rejestracji bardzo dobra...

Krzysztof F.

Nasi partnerzy