Popularne zabiegi ginekologii plastycznej

 

Popularność ginekologii plastycznej z roku na rok wciąż rośnie, także w naszym kraju. Coraz więcej Polek decyduje się na poprawę sfer intymnych. Wynika to głównie ze wzrostu świadomości kobiet odnośnie własnego ciała oraz potrzeby bycia atrakcyjną. Jednak zabiegi z ginekologii estetycznej to nie tylko walka z mankamentami urody, ale też z komplikacjami zdrowotnymi. Przeczytaj nasz artykuł i zobacz, które zabiegi z zakresu ginekologii plastycznej są najczęściej przeprowadzane na naszym Oddziale Ginekologii Estetycznej w Skoczowie.

 

 

Oddział Ginekologii Estetycznej

Labioplastyka – korekcja warg sromowych
Zadaniem warg sromowych, które dzielimy na wargi mniejsze i większe, jest nie tylko ochrona przedsionka pochwy oraz ujścia cewki moczowej, ale też nawilżanie podczas pobudzenia seksualnego.  Zazwyczaj wargi sromowe mniejsze są schowane pod większymi, jednak ich dokładna wielkość nie jest sprecyzowana i waha się w dużych granicach. Dlatego też problem przerośniętych lub asymetrycznych fałd śluzówki jest powszechnym kłopotem.  Zdeformowane wargi sromowe nie tylko obniżają pewność siebie kobiet i wpływają na ich życie seksualne, ale też utrudniają codzienne czynności (panie odczuwają dyskomfort w trakcie uprawiania sportów czy jazdy na rowerze, nawet utrzymanie higieny intymnej jest utrudnione). Przyczyn deformacji warg sromowych jest wiele, mogą być one wadą genetyczną, efektem urazu albo komplikacji podczas porodu, a nawet naturalnym skutkiem starzenia się organizmu. Rozwiązaniem tego problemu jest korekcja warg sromowych, czyli labioplastyka.

Labioplastyka, inaczej plastyka warg sromowych, to zabieg chirurgiczny, którego celem jest korekcja zdeformowanych lub asymetrycznych warg.  W trakcie zabiegu chirurg usuwa nadmiar skóry, tkanki podskórnej i tłuszczowej wedle ustalonego wcześniej marginesu, a następnie zszywa tkanki rozpuszczalnym szwem. Czas trwania labioplastyki to ok. 30 minut.

Poporodowa plastyka brzucha – powrót do figury sprzed ciąży jest możliwy!
Ciąża to czas, w którym rosnąca macica jest odpowiedzialna nie tylko za rozciągnięcie się skóry, ale też i mięśni brzucha. Po urodzeniu dziecka skóra obkurcza się, lecz, niestety, w większości przypadków pozostaje jej nadmiar, który przejawia się w postaci fałdu z rozstępami. Kolejnym mankamentem, który obniża pewność siebie młodych mam, jest blizna po cesarskim cięciu. Na szczęście zarówno nadmierną ilość tłuszczu, jak i blizny można usunąć. W tym pierwszym przypadku pomoże poporodowa plastyka brzucha, a w drugim korekta blizny po cesarce.

Abdominoplastyka, czyli plastyka powłok brzusznych, pomaga w chirurgicznym usunięciu wiotkiej skóry oraz wygładza i rozprostowuje rozstępy skórne. Ten zabieg chirurgiczny ma na celu wymodelowanie sylwetki i nie powinno się go traktować jako jedną z metod odchudzania. Niestety, w wielu przypadkach abdominoplastyka pozostawia po sobie blizny. Dlatego też na naszym Oddziale Ginekologii Estetycznej w Skoczowie stosujemy nici Happy Lift – umożliwiają one lifting bez użycia skalpela, dzięki czemu blizny będą mało widoczne. Warto jeszcze dodać, że poporodowa plastyka brzucha wykonana za pomocą nici Happy Lift to małoinwazyjna i bezpieczna metoda usuwania fałd z rozstępami.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym punktu G
Punkt G wziął swoją nazwę od imienia doktora Ernesta Gräfenberga, który jako pierwszy stworzył opis tego niewielkiego fragmentu tkanki, która znajduje się na przedniej ścianie pochwy blisko pęcherza moczowego i cewki moczowej. Sam punkt ma ok. 1-2 cm i znajdują się w nim tzw. gruczoły Skenego. W momencie pobudzenia seksualnego gruczoły zaczynają wypełniać się płynem, dlatego też możliwe jest wyczucie ich przez ścianę pochwy. W trakcie orgazmu rytmiczne skurcze mięśni powodują wyrzucenie powstałego płynu. Punkt G jest jednym z najbardziej uwrażliwionych na bodźce miejsc, a wynika to z faktu, że jest znacznie bardziej unerwiony i unaczyniony niż pozostałe części pochwy.

Wskutek nieprawidłowej struktury pochwy i krocza lub w wyniku przejścia porodu albo menopauzy nie wszystkie panie czerpią przyjemność z życia seksualnego. W takich przypadkach rozwiązaniem problemu może być ostrzykiwanie kwasem hialuronowym punktu G. Kwas hialuronowy to substancja, która jest naturalnie produkowana w organizmie człowieka, dlatego też jest to bezpieczny i prosty zabieg. Trwa on około 20 minut i polega on na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w przednią ścianę pochwy. Rezultatem tego zabiegu jest poprawiona kondycja tkanki łącznej, a także zwiększona ilość produkcji endogennego kolagenu. Efekty ostrzykiwania punktu G utrzymują się przez około 2 lata.

 

 

 

Medycyna Estetyczna

Leczenie prywatne

Gdzie świadczymy?
Centrum Lekarskie Alfa

ul. Gustawa Morcinka 16 b
43-430 Skoczów

Napisz do nas:

skoczow@alfamedycyna.pl

Rejestracja telefoniczna:

tel. 33 857 29 00
Pozwól sobie na komfort, jaki daje kompleksowa oferta

zabiegów, diagnostyki oraz profilaktyki w Centrum Lekarskim ALFA

Wasza opinia jest dla nas ważna
Logo facebook-a Dodaj opinię na Facebooku Logo strony Kliniki.pl Dodaj opinię na Kliniki.pl

Grafika wiadomość

Kompetentni ludzie, na odpowiednim miejscu. Zostałem potraktowany z uwagą i zaangażowaniem. Problemów przy rejestracji nie było. Polecam.

Ania K.

Grafika wiadomość

Polecam, polecam ,polecam!!! Okulistyka na najwyższym poziomie. Byłem z 75 letnią mamą do usunięcia zaćmy. Lekarze i obsługa pań w rejestracji bardzo dobra...

Krzysztof F.

Grafika wiadomość

Kompetentni ludzie, na odpowiednim miejscu. Zostałem potraktowany z uwagą i zaangażowaniem. Problemów przy rejestracji nie było. Polecam.

Ania K.

Grafika wiadomość

Polecam, polecam ,polecam!!! Okulistyka na najwyższym poziomie. Byłem z 75 letnią mamą do usunięcia zaćmy. Lekarze i obsługa pań w rejestracji bardzo dobra...

Krzysztof F.

Nasi partnerzy