logo NFZ Leczenie AMD i DME w ramach NFZ

Przygotowanie do operacji oczu

Dolegliwości związane z narządem wzroku nie należą do najprzyjemniejszych. Kiedy tracimy ostrość widzenia, nie jesteśmy w stanie poprawnie odbierać wszystkich bodźców z otoczenia, nie czujemy się bezpiecznie, ponieważ obawiamy się, że możemy nie dostrzec zbliżającego się zagrożenia. Z tego względu operacje i zabiegi oczu są konieczne, a jeśli się do nich przygotujemy, zmniejszymy stres związany z samym zabiegiem lub operacją.

Oddział Okulistyczny

Wybierz szpital okulistyczny
Jedną z największych obaw związanych z operacją jest możliwość pogorszenia się widzenia. Wielu pacjentów boi się, że podczas zabiegu wystąpią komplikacje, ostrość widzenia nie poprawi się, a co gorsza pojawi się konieczność zaplanowania kolejnych operacji. Aby takie myśli nie pojawiały się w naszej głowie, koniecznie trzeba wybrać szpital okulistyczny, w którym pracują doświadczeni specjaliści, posiadający długoletni staż w leczeniu narządu wzroku. Możemy skorzystać z oferty placówek współpracujących z NFZ, dzięki czemu zaoszczędzimy na kosztach leczenia, ale także nie będziemy obawiali się o własne zdrowie. Poszukuj także rekomendacji i dowiedź się od innych pacjentów, w którym szpitalu okulistycznym w miejscowości Bielsko – Biała warto udać się na zabieg.

Omów przebieg operacji lub zabiegu
O wszystkich swoich wątpliwościach dotyczących zabiegu porozmawiaj ze swoim lekarzem. Dobry okulista wytłumaczy ci, jak będzie przebiegała operacja, czy istnieje ryzyko niepowodzenia, ile dni potrzebujesz na powrót do zdrowia. Jeśli to Ci nie wystarczy, w internecie znajdziesz wiele informacji, które powinny rozwiać wszystkie Twoje obawy. Korzystaj jedynie z wiarygodnych źródeł. Obecnie prawie każdy gabinet okulistyczny prowadzi swoją witrynę i tam właśnie zapoznasz się z wyczerpującymi opisami różnych dolegliwości.

Korzystaj z porad kilku specjalistów
Jeśli po rozmowie ze swoim lekarzem wciąż masz pewne wątpliwości, czy operacja jest najlepszym rozwiązaniem, skonsultuj się z innym lekarzem. Umów się na wizytę i sprawdź, czy diagnoza będzie taka sama. Jeśli tak – zyskasz pewność, że Twój okulista miał rację i bez obaw udasz się na zabieg do szpitala okulistycznego. Natomiast jeżeli okaże się, że specjalista będzie miał inne zdanie dotyczące Twoich dolegliwości, być może dowiesz się o alternatywnej metodzie leczenia i unikniesz operacji. Okulistyka nie jest wąską dziedziną. W każdej większej miejscowości znajdziesz kilku dobrych okulistów, którzy zdiagnozują Twój stan zdrowia i wybiorą najlepsze metody leczenia chorób oczu.

Z naszych usług okulistycznych, operacjii oczu oraz leczeniu zaćmy korzystają Pacjenci z całego województwa śląskiego i nie tylko. Gościliśmy pacjenów z Katowic, Żor, Cieszyna, Bielska.

Pozwól sobie na komfort, jaki daje kompleksowa oferta

zabiegów, diagnostyki oraz profilaktyki w Centrum Lekarskim ALFA

Wasza opinia jest dla nas ważna
Logo facebook-a Dodaj opinię na Facebooku Logo strony Kliniki.pl Dodaj opinię na Kliniki.pl

Grafika wiadomość

Kompetentni ludzie, na odpowiednim miejscu. Zostałem potraktowany z uwagą i zaangażowaniem. Problemów przy rejestracji nie było. Polecam.

Ania K.

Grafika wiadomość

Polecam, polecam ,polecam!!! Okulistyka na najwyższym poziomie. Byłem z 75 letnią mamą do usunięcia zaćmy. Lekarze i obsługa pań w rejestracji bardzo dobra...

Krzysztof F.

Grafika wiadomość

Kompetentni ludzie, na odpowiednim miejscu. Zostałem potraktowany z uwagą i zaangażowaniem. Problemów przy rejestracji nie było. Polecam.

Ania K.

Grafika wiadomość

Polecam, polecam ,polecam!!! Okulistyka na najwyższym poziomie. Byłem z 75 letnią mamą do usunięcia zaćmy. Lekarze i obsługa pań w rejestracji bardzo dobra...

Krzysztof F.

Nasi partnerzy