Leczenie cieśni nadgarstka

Centrum Lekarskie Alfa w Skoczowie

ul. Gustawa Morcinka 16 b
43-430 Skoczów

Leczenie prywatne

Rejestracja telefoniczna:

tel. 33 857 29 00

Leczenie cieśni nadgarstka

w Centrum Lekarskim ALFA

Zespół cieśni nadgarstka (ZCN) to stan chorobowy powstały w
wyniku długotrwałego ucisku nerwu pośrodkowego, który
biegnie w kanale nadgarstka. Dolegliwości dotyczą na ogół
ręki dominującej, która jest regularnie przeciążana
wykonywaniem powtarzających się czynności – np. praca
przy komputerze.

Zespół cieśni nadgarstka ma charakterystyczne objawy,

takie jakie drętwienia i parestezje, czyli mrowienia palców, które nasilają się szczególnie w nocy. Osoby cierpiące na zespół cieśni nadgarstka często budzą się rano odczuwając zdrętwiałą rękę. Często objawy te są ignorowane i tłumaczone przyjęciem nieprawidłowej pozycji podczas snu. Pojawiają się również problemy z wykonywaniem precyzyjnych ruchów chorą ręką. Niekiedy objawy zespołu cieśni nadgarstka chorzy opisują jako niemożność zaciśnięcia dłoni w pięść. Nocne drętwienia palców, które są na tyle silne, że wybudzają nas ze snu – to objawy, które powinny skłonić nas do wizyty u ortopedy.

W zaawansowanym stadium schorzenia, objawy drętwienia palców i dłoni nasilają się niezależnie od pory dnia i dodatkowo mogą występować zaniki mięśniowe w obrębie kłębu kciuka. To symptomy świadczące o pogłębianiu się zmian degeneracyjnych nerwu pośrodkowego. W zaburzeniach długotrwających i nieleczonych, może dojść do nieodwracalnego uszkodzenia nerwu.

Drętwiejące palce dłoni? Wylecz zespół cieśni nadgarstka!

W Centrum Lekarskim ALFA diagnozujemy i leczymy zespół cieśni nadgarstka, niezależnie od stadium schorzenia. Diagnoza możliwa jest na podstawie badań przewodnictwa nerwowego (badanie EMG) oraz ultrasonograficznego (badanie USG), które wykonujemy na miejscu w naszych Pracowniach Diagnostycznych. Do zdiagnozowania zespołu cieśni nadgarstka stosuje się badanie przewodnictwa nerwowego i badanie USG.

Zespół cieśni nadgarstka można wyleczyć metodami operacyjnymi i nie operacyjnymi, w zależności od stadium schorzenia. Dlatego tak ważna jest szybka diagnostyka i odpowiednie leczenie, gdy tylko zauważymy drętwienie palców dłoni – mogące wskazywać na problemy z cieśnią nadgarstka. Leczenie nie operacyjne polega na odciążeniu nadgarstka i ewentualnie ostrzyknięciu go sterydami. Jeśli nie przynosi to efektów, wówczas jedyną skuteczną metodą pozostaje operacja na otwartej dłoni.

Badanie EMG w diagnostyce zespołu cieśni nadgarstka
tylko w Centrum Lekarskim ALFA!

Badanie EMG – czyli elektromiografia, to jedyna w pełni wiarygodną metoda diagnostyczna zespołu cieśni nadgarstka. Badanie wykonujemy w Centrum Lekarskim ALFA w Skoczowie, jako jedyny ośrodek w regionie posiadamy nowoczesny aparat EMG Keypoint Net. Aparat ten umożliwia przeprowadzenie elektromiografii bez użycia elektrod igłowych. Stymulujące elektrody powierzchowne umieszczane są na skórze, za ich pomocą badamy obydwa nerwy: nerw pośrodkowy i nerw łokciowy. W ten sposób otrzymujemy pełen obraz możliwych uszkodzeń ręki – na poziomie nadgarstka, łokcia, splotu barkowego i kręgosłupa. Badanie trwa około 20 minut i nie wymaga specjalnego przygotowania.

Chirurgia Ortopedyczna, Poradnia Ortopedyczna

Operacja zespołu cieśni nadgarstka w Centrum Lekarskim ALFA

Podczas operacji zespołu cieśni nadgarstka, chirurg uwalnia kanał nadgarstka poprzez przecięcie zwyrodniałego troczka zginaczy, który powoduje ucisk na nerw pośrodkowy. Nacięcie wykonuje się u podstawy dłoni, gdzie zlokalizowane jest poprzeczne więzadło nadgarstka – czyli troczek zginaczy. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest zabiegiem ambulatoryjnym – co oznacza, że pacjent może wrócić do domu tego samego dnia.

Dolegliwości bólowe nadgarstka i drętwienie palców dłoni ustępuje zaraz po zabiegu lub w zaawansowanym stadium poprawa następuje najpóźniej po kilku miesiącach. W okresie do 3 miesięcy po zabiegu cieśni nadgarstka ograniczamy obciążenie operowanej ręki i sukcesywnie wracamy do codziennych czynności.

Nasi specjaliści
Zdjęcie przedstawia Pilarz Mirocha

lek. Monika Pilarz-Mirocha

specjalista ortopeda traumatolog

Porada lekarska

150 zł

Wstrzyknięcie leku do stawu/ więzadeł/ ścięgien

50 zł + cena leku

Zespół cieśni nadgarstka

1600 zł

 

Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian.

Leczenie cieśni nadgarstka

Leczenie prywatne

Gdzie świadczymy?
Centrum Lekarskie Alfa

ul. Gustawa Morcinka 16 b
43-430 Skoczów

Napisz do nas:

skoczow@alfamedycyna.pl

Rejestracja telefoniczna:

tel. 33 857 29 00
Pozwól sobie na komfort, jaki daje kompleksowa oferta

zabiegów, diagnostyki oraz profilaktyki w Centrum Lekarskim ALFA

Wasza opinia jest dla nas ważna
Logo facebook-a Dodaj opinię na Facebooku Logo strony Kliniki.pl Dodaj opinię na Kliniki.pl

Grafika wiadomość

Kompetentni ludzie, na odpowiednim miejscu. Zostałem potraktowany z uwagą i zaangażowaniem. Problemów przy rejestracji nie było. Polecam.

Ania K.

Grafika wiadomość

Polecam, polecam ,polecam!!! Okulistyka na najwyższym poziomie. Byłem z 75 letnią mamą do usunięcia zaćmy. Lekarze i obsługa pań w rejestracji bardzo dobra...

Krzysztof F.

Grafika wiadomość

Kompetentni ludzie, na odpowiednim miejscu. Zostałem potraktowany z uwagą i zaangażowaniem. Problemów przy rejestracji nie było. Polecam.

Ania K.

Grafika wiadomość

Polecam, polecam ,polecam!!! Okulistyka na najwyższym poziomie. Byłem z 75 letnią mamą do usunięcia zaćmy. Lekarze i obsługa pań w rejestracji bardzo dobra...

Krzysztof F.

Nasi partnerzy