logo NFZ Leczenie AMD i DME w ramach NFZ

Leczenie Osoczem Bogatopłytkowym

Centrum Lekarskie Alfa w Skoczowie

ul. Gustawa Morcinka 16 b
43-430 Skoczów

Leczenie prywatne

Rejestracja telefoniczna:

tel. 33 857 29 00

Leczenie osoczem bogatopłytkowym

w Centrum Lekarskim ALFA

Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane z krwi pacjenta pozytywnie
wpływa na procesy gojenia. Terapia osoczem stosowana jest w
leczeniu schorzeń ortopedycznych o podłożu zapalnym,
szczególnie w terapii zapalenia ścięgien i więzadeł.
 

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat autologicznych płytek ludzkiej krwi, które uwalniają czynniki odpowiedzialne za procesy gojenia. Najpierw pobierana jest krew pacjenta, a następnie z krwi odwirowywane jest osocze, którym lekarz ostrzykuje miejsca poddawane terapii osoczem bogatopłytkowym.

Terapia osoczem ma na celu wywołanie stanu zapalnego, który następnie przebuduje zmienione chorobowo miejsce. W ortopedii stosowana jest głównie w przewlekłych chorobach przyczepu ścięgna do kości (entezopatiach) oraz w przewlekłych chorobach ścięgien (tendinopatiach). Specjaliści zalecają terapie osoczem u pacjentów, u których gojenie się uszkodzeń jest długotrwałym procesem. 

Postaw na naturę!
Terapie osoczem bogatopłytkowym w schorzeniach ortopedycznych.

W Centrum Lekarskim ALFA terapie osocze bogatopłytkowym z krwi pacjenta stosujemy w leczeniu popularnych schorzeń i dolegliwości ortopedycznych:

Zapalenia ścięgna Achillesa można nabawić się podczas wykonywania zwykłych czynności ruchowych. Objawy to ból w połowie ścięgna, który występuje rano, co związane jest ze sztywnością ścięgna. Odpoczynek z reguły zmniejsza odczuwany ból, jednak po rozpoczęciu aktywności dolegliwość znów powraca. W przewlekłym stadium, ból występuje cały czas. Zapalenie (tendinopatia) ścięgna powstaje na skutek długotrwałego przeciążenia, powodującego mikrourazy, których nie da się samoistnie wyleczyć. 

Objawia się bólem w okolicach ramienia. Przyczyną uszkodzenia stożka rotatorów są urazy lub powtarzające się mikrourazy, które powstają zazwyczaj na skutek wykonywania czynności wymagających od nas uniesienia ramienia powyżej linii barków (np. mycie okien, malowanie itp.).  

Zapalenie rozcięgna podeszwowego znane jest jako ostroga piętowa. Objawami schorzenia jest silny ból w okolicy pięty, pojawiający się zazwyczaj podczas pierwszych kroków, zaraz po przebudzeniu. W ciągu dnia ból się zmniejsza, lecz po dłuższym chodzeniu znowu powraca. Ostroga piętowa jest następstwem mikrourazów o dużej powtarzalności.

Dolegliwość niewiele ma wspólnego z tenisem. To zmiany przeciążeniowe przyczepów ścięgien do kości, które powstają w wyniku nakładających się na siebie mikrourazów. Do tych z kolei prowadzą powtarzające się specyficzne ruchy przedramienia i nadgarstka (np. wielogodzinna pozycja przy komputerze, gdy nadgarstki oparte są o stół, a dłonie lekko uniesione na klawiaturze). Objawem „łokcia tenisisty” jest ból pojawiający się po zewnętrznej stronie stawu łokciowego, który może promieniować do przedramienia i nadgarstka.

To przewlekła choroba mięśnia zginacza łokciowego nadgarstka. Może ją powodować intensywny powtarzalny ruch (np. dźwiganie ciężarów) lub praca przy biurku. Podstawowym objawem „łokcia golfisty” jest silny ból po wewnętrznej, przyśrodkowej stronie stawu łokciowego, czasem promieniujący do przedramienia i nadgarstka. Ból pojawia się podczas chwytania i noszenia rzeczy, rzucania piłką, otwierania drzwi z gałką czy uścisku dłoni. 

Przy tym schorzeniu, pod wpływem powtarzających się mikrourazów dochodzi do stanu zapalnego. Dolegliwości bólowe nasilają podczas wysiłku fizycznego, schodzenia po schodach, podczas skoku i podczas przysiadu. 

Nasi specjaliści

lek. Mohamed Werdi Ali

ortopeda i traumatolog
specjalista medycyny sportowej

Porada lekarska

150 zł

Osocze bogatopłytkowe

600 zł

 

Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian.

Leczenie osoczem bogatopłytkowym

Leczenie prywatne

Gdzie świadczymy?
Centrum Lekarskie Alfa

ul. Gustawa Morcinka 16 b
43-430 Skoczów

Napisz do nas:

skoczow@alfamedycyna.pl

Rejestracja telefoniczna:

tel. 33 857 29 00
Pozwól sobie na komfort, jaki daje kompleksowa oferta

zabiegów, diagnostyki oraz profilaktyki w Centrum Lekarskim ALFA

Wasza opinia jest dla nas ważna
Logo facebook-a Dodaj opinię na Facebooku Logo strony Kliniki.pl Dodaj opinię na Kliniki.pl

Grafika wiadomość

Kompetentni ludzie, na odpowiednim miejscu. Zostałem potraktowany z uwagą i zaangażowaniem. Problemów przy rejestracji nie było. Polecam.

Ania K.

Grafika wiadomość

Polecam, polecam ,polecam!!! Okulistyka na najwyższym poziomie. Byłem z 75 letnią mamą do usunięcia zaćmy. Lekarze i obsługa pań w rejestracji bardzo dobra...

Krzysztof F.

Grafika wiadomość

Kompetentni ludzie, na odpowiednim miejscu. Zostałem potraktowany z uwagą i zaangażowaniem. Problemów przy rejestracji nie było. Polecam.

Ania K.

Grafika wiadomość

Polecam, polecam ,polecam!!! Okulistyka na najwyższym poziomie. Byłem z 75 letnią mamą do usunięcia zaćmy. Lekarze i obsługa pań w rejestracji bardzo dobra...

Krzysztof F.

Nasi partnerzy