Korekcja Wad Wzroku

Centrum Lekarskie Alfa w Skoczowie

ul. Gustawa Morcinka 16 b
43-430 Skoczów

Leczenie NFZ i prywatne

Rejestracja telefoniczna:

tel. 33 857 29 00

Centrum Korekcji Wad Wzroku

nowoczesna diagnostyka i metody
korekcji zaawansowanych wad wzroku

 

Wady wzroku – nazywane również wadami refrakcji – to zaburzenia ostrego widzenia. Wady wzroku dzielimy na: krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. Powszechnymi metodami korekcji wad wzroku, dzięki którym uzyskujemy prawidłowe ostre widzenie, są okulary korekcyjne i soczewki kontaktowe.

W Centrum Lekarskim ALFA diagnozujemy i leczymy krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm oraz tzw. starczowzroczność – czyli wadę wzroku ujawniającą się wraz z wiekiem, gdzie konieczne jest wspomaganie się okularami do dali lub bliży. Badaniem wady refrakcji, doborem korekcji okularowej i soczewek kontaktowych w Centrum Lekarskim ALFA zajmuje się optometrysta.

Bez wady wzroku i bez okularów? To możliwe!

W Centrum Lekarskim ALFA proponujemy nowoczesne metody nieoperacyjne leczenia wad wzroku (za pomocą okularów i soczewek kontaktowych) i operacyjne metody leczenia wad wzroku. Wykonujemy zabiegi korekcji wad wzroku z wykorzystaniem soczewek fakijnych oraz soczewkowej korekcji wad wzroku RLE. Efektem bezbolesnego i trwającego kilkanaście minut zabiegu implantacji soczewek jest prawidłowe ostre widzenie, bez okularów! 

Zabieg wszczepienia soczewek fakijnych jest odwracalny i rekomendowany w korekcji wysokich wad wzroku: krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmu. Zabieg soczewkowej korekcji wad wzroku RLE jest zaś idealnym rozwiązaniem dla osób po 50. roku życia, gdzie  potrzebne są okulary do dali lub bliży.

Soczewki kontaktowe zapewniają komfortową i wygodną korekcję wad wzroku. To idealne rozwiązanie dla osób aktywnych. W Centrum Lekarskim ALFA doborem soczewek kontaktowych zajmują się optometryści. Odpowiednie soczewki dopasowują wady wzroku, budowy oka, ale również trybu życia oraz indywidualnych oczekiwań pacjenta.

Oprócz standardowych soczewek sferycznych (do korekcji krótkowzroczności i dalekowzroczności) i soczewek torycznych (do korekcji astygmatyzmu), w Centrum Lekarskim ALFA proponujemy również innowacyjne wieloogniskowe soczewki kontaktowe. Zapewniają one ostre widzenie w dali, w bliży (np. podczas czytania) i w odległościach pośrednich (np. podczas pracy przy komputerze). Soczewki kontaktowe wieloogniskowe to rozwiązanie dla osób po 40. roku życia, gdzie oprócz istniejącej już wady wzroku, pojawia się starczowzroczność.

Bez ryzyka testuj soczewki kontaktowe!
Nasi optometryści dopasują odpowiednie dla Ciebie soczewki kontaktowe, a Ty możesz je przetestować podczas swoich codziennych aktywności. Podczas wizyty kontrolnej omów z optometrystą swoje osobiste doświadczenia i wspólnie zdecydujcie o najlepszym rozwiązaniu dla Ciebie!
 

Soczewkowa korekcja wad wzroku RLE to innowacyjna metoda korekcji wad wzroku u osób po 50. roku życia, z objawami tzw. starczowzroczności – gdzie potrzebne są okulary do dali lub bliży. Zabieg jest bezbolesny (przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa kilkanaście minut i polega na usunięciu naturalnej soczewki oka i zastąpienie jej innowacyjną soczewką wieloogniskową. Taka soczewka zapewnia prawidłowe ostre widzenie w każdych odległościach (dalekich, bliskich i pośrednich), nawet w utrudnionych warunkach (np. przy słabym oświetleniu).

Zabieg rekomendowany jest jako metoda korekcji wad wzroku u osób po 50. roku życia, które teraz muszą mieć okulary, aby uzyskać prawidłowe widzenie w bliskich lub w dalekich odległościach. Dzięki soczewkowej korekcji wad wzroku RLE, nie muszą nosić okularów i w przyszłości nie będą już miały problemów z zaćmą!

Soczewki fakijne są metodą trwałej i bezpiecznej korekcji wad wzroku u osób w wieku 21-55 lat, gdzie inne nowoczesne metody nie są wystarczające. Metoda ta polega na doszczepieniu do naturalnej soczewki oka sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej – o takiej mocy, aby zapewnić prawidłowe ostre widzenie bez okularów czy soczewek kontaktowych. Soczewki fakijne umożliwiają korekcję krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmu.

Zaletą zabiegu jest jego odwracalność (w każdym momencie można usunąć sztuczną soczewkę z gałki ocznej) oraz brak ryzyka wystąpienia tzw. zespołu suchego oka. Soczewka fakijna zawiera filtr UV chroniący siatkówkę oka przed szkodliwymi promieniami UV.

Nasi specjaliści

dr n. med. Łukasz Bednarski

specjalista chorób oczu

okulistyka

dr n. med. Antonina Jurewicz-Bartczak

specjalista chorób oczu

Więcej
okulistyka, poradnia okulistyczna, okulista

dr n. med. Iwona Rokita-Wala

specjalista chorób oczu

Więcej

dr n. med. Bogumił Wowra

specjalista chorób oczu

Więcej
poradnia okulistyczna, okulistyka, okulista, okulista skoczów

dr n. med. Bogumiła Sędziak-Marcinek

specjalista okulistyki

Więcej

dr n. med. Martyna Piotrowska

specjalista okulistyki

Więcej
Korekcja Wad Wzroku

Leczenie NFZ i leczenie prywatne

Gdzie świadczymy?
Centrum Lekarskie Alfa

ul. Gustawa Morcinka 16 b
43-430 Skoczów

Napisz do nas:

skoczow@alfamedycyna.pl

Rejestracja telefoniczna:

tel. 33 857 29 00
Pozwól sobie na komfort, jaki daje kompleksowa oferta

zabiegów, diagnostyki oraz profilaktyki w Centrum Lekarskim ALFA

Wasza opinia jest dla nas ważna
Logo facebook-a Dodaj opinię na Facebooku Logo strony Kliniki.pl Dodaj opinię na Kliniki.pl

Grafika wiadomość

Kompetentni ludzie, na odpowiednim miejscu. Zostałem potraktowany z uwagą i zaangażowaniem. Problemów przy rejestracji nie było. Polecam.

Ania K.

Grafika wiadomość

Polecam, polecam ,polecam!!! Okulistyka na najwyższym poziomie. Byłem z 75 letnią mamą do usunięcia zaćmy. Lekarze i obsługa pań w rejestracji bardzo dobra...

Krzysztof F.

Grafika wiadomość

Kompetentni ludzie, na odpowiednim miejscu. Zostałem potraktowany z uwagą i zaangażowaniem. Problemów przy rejestracji nie było. Polecam.

Ania K.

Grafika wiadomość

Polecam, polecam ,polecam!!! Okulistyka na najwyższym poziomie. Byłem z 75 letnią mamą do usunięcia zaćmy. Lekarze i obsługa pań w rejestracji bardzo dobra...

Krzysztof F.

Nasi partnerzy